Vali yardımcısı geç geldi avukatlar salondan ayrıldı

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı dün saat 10.00’da Valilik 100.Yıl Toplantı Salonu’nda yapılacaktı. Toplantının başlanması için Vali Yardımcısı Ali S...

BÜYÜT

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı dün saat 10.00’da Valilik 100.Yıl Toplantı Salonu’nda yapılacaktı. Toplantının başlanması için Vali Yardımcısı Ali Sözen beklendi. Sözen toplantıya yaklaşık 1 saat gecikmeli gelince Baro Başkanı Tamer Solakoğlu ve beraberindeki avukatlar salondan ayrıldı. Bir saatlik gecikmenin ardından başlayan İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda Çocuk Hakları ve Korunmaya Muhtaç Çocuklarla ilgili sunum yapan Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu İl Müdürü Hamdi Kadıoğlu, yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Baro adına Av.Necla Acar da sunum yaptı.

GÖÇ ALIYORUZ
Kocaeli ve İzmir’in pilot iller olarak seçildiğini ifade eden Hamdi Kadıoğlu, sorunun temelinde kırsaldan büyük kentlere yapılan göçün yattığını belirtti. Kocaeli’nin gelir seviyesinin Türkiye ortalamasının çok üzerinde olduğunu belirten Hamdi Kadıoğlu, “Sanayileşmeyle birlikte ilimiz her yıl çok sayıda göç alıyor. Kırsaldan yapılan göçlerle birlikte nüfusun hızla artması, göçle gelen ailelerin eğitim seviyelerinin düşük olması, hızlı nüfus artışı ve çocukların küçük yaşlarda çalıştırılmaya başlanması onları farklı arayışlara itmektedir” dedi.

ERKEN AYRILDIK
Baro Başkanı Tamer Solakoğlu toplantıdan ayrılmalarıyla ilgili, “Vali yardımcımız başka bir programı olduğu için geç geldi. Bizim de başka bir programımız vardı. Vali ayrdımcımız geldikten sonra toplantıdan ayrılacağımıza, o gelmeden toplantıdan ayrılmayı uygun bulduk. Toplantıyı terk etmemiz söz konusu değildir. Kurumlar arasında çatışma olmaz. Baro adına Necla Acar arkadaşımız sunumunu yaptı ve toplantıdan ayrıldık” dedi.

22 Şubat 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR