Kuşkan: Toker’i kaale almıyorum

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, önceki akşam yapılan yönetim kurulu toplantısının öncesinde basın mensupları ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı seçi...

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, önceki akşam yapılan yönetim kurulu toplantısının öncesinde basın mensupları ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından kendisine yönelik yapılan istifa çağrılarına yanıt veren Kuşkan, bu konuda yapılan açıklamaları dikkate almadığını ifade etti. Kuşkan, “Beni il başkanlığı görevine il kongresi getirdi” ifadelerini kullandı.

 

HAYIRLI OLSUN

10 Ağustos seçimleri süreci boyunca haksız bir rekabet yaşandığını dile getiren Kuşkan, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin hayırlı olmasını diliyoruz. Seçimi öyle veya böyle geride bıraktık. Hem Türkiye’de hem de kentimizde seçim süreci boyunca haksız bir rekabet yaşandı. Bunu yok sayamayız. Fakat bu durumu bir mazeret olarak görmüyoruz. Eşitliğin olmadığı, devletin tüm güçlerinin bir adayın arkasında toplandığı bir seçimi geçirdik. Bunun sonucunda da bize hayırlı olsun demek düşer” dedi.

 

CİVELEK’E ELEŞTİRİ

Kuşkan, “Yakın zamanda ilçelerimizde ve il örgütü bünyesinde değerlendirme toplantıları yapacağız” şeklinde konuştu. AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’in CHP ile ilgili sarf ettiği sözlere değinen Kuşkan, “CHP’yi eleştirmek, CHP ile ilgili yorumlar yapmak Mahmut Civelek’in haddi değildir” dedi. Sandıklarla ilgili konuşan Kuşkan, “Sandıklarda yüzde 95 oranında başarı sağladık. CHP olarak sandıklarda hiçbir sıkıntı yaşamadık. MHP ile ilgili bir değerlendirme yapamam. Bu MHP yetkililerinin görevidir” ifadelerini kullandı.

 

KAALE ALMIYORUM

2009 yerel seçimlerinde CHP’den İzmit Belediye Başkan adayı olan Fikret Toker’in yaptığı istifa çağrısını değerlendiren Yalçın Kuşkan, “Beni buraya şahıslar getirmedi. CHP’nin il kongresi seçti. Yüzde 72 gibi bir oyla ben il başkanı olarak seçildim. Gerektiğinde beni seçen kurul gerekli değerlendirmeyi yapar. Fikret beyin ya da bir başkasının açıklamaları tamamen kendi geleceklerine bakarak yaptığı yorumlardır. Ben bu açıklamaları okumuyorum. Kaale de almıyorum” açıklamasında bulundu.

13 Ağustos 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR