Başkan Doğan, Kadın Hakları Gününü kutladı

5 Aralık 1934 tarihinde Türk Kadınlarına milletvekili genel seçimlerinde seçme ve seçilme hakkı tanıyan anayasa değişikliğinin TBMM'de kabul edilişin...

BÜYÜT

5 Aralık 1934 tarihinde Türk Kadınlarına milletvekili genel seçimlerinde seçme ve seçilme hakkı tanıyan anayasa değişikliğinin TBMM'de kabul edilişinin yıldönümü olduğunu belirten Başkan Dr. Nevzat Doğan, "kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verildiği 5 Aralık aynı zamanda Dünya Kadın Hakları Günüdür. Tüm kadınlarımızın bu anlamlı gününü kutluyorum” dedi.

Doğan açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması, kadın ve kız çocuklarının insan haklarının korunmasına yönelik mücadelesi, ülkemizin gelişmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Her yerde ve herkes için geçerli olan haklara sahip olmaları gereken kadınlarımız hırslı, kararlı, ilkeli ve toplum için de hizmet eden çalışmaktan asla vazgeçmemişlerdir. Geçmişte cepheye mermi taşıyan kadınımız bugün gerek mecliste gerekse toplumun çeşitli kesimlerinde sesini duyurmaya ve önemli işler yapmaya devam etmektedir. Ben Türk kadınının her alanda başarılı çalışmalar gerçekleştirecek yeterlilikte olduğuna yürekten inanıyorum.

 

KADINLAR İÇİN ÖNEMLİ PROJELER

Biz İzmit Belediyesi olarak, kadınlarımızın sosyal hayata ve de ekonomiye katkısını arttıracak projelere yer vermeye özen gösteriyoruz. İZMEK kurslarımızla kadınlarımızın el becerilerini geliştirmeleri ve boş vakitlerini kaliteli zamana dönüştürmeleri için çalışıyoruz. Kadınlarımız burada ürettikleri ürünleri yine belediyemiz tarafından şehrimizin farklı bölgelerine kurulmuş olan satış noktalarında sergileyebilmekte, emeklerini paraya dönüştürebilmekte ve ekonomik getiri sağlayabilmektedirler. Belediyemizin Türkiye’ye örnek projelerinden olan Cephanelik’te yapılan beş yıldızlı otel konforundaki merkezde kadınlarımız için okuma-yazma, bilgisayar, yabancı dil, ahşap boyama, aşçılık, halk oyunları, diksiyon, tiyatro, takı tasarım, resim, kuaförlük, müzik, yoga, cilt bakımı gibi eğitim ve hizmet olanakları sunulacak. Tesisimizde kadınlarımız mesleklerini öğrenirken üretim atölyelerinde üretim yapıp satış imkânı bulabilecekler. Bu duygu ve düşüncelerle 5 Aralık Dünya Kadın Hakları gününü kutlar, kadınlarımıza hayatın her alanında başarılar dilerim”

04 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR