“Kocaeli’de 2013’de 32 milyon lira işsizlik ödemesi yapıldı”

Kocaeli İşkur – Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Engin Gülmez, toplam işsizlik ödeneği alan kişi sayısının 7 bin 619 kişi olduğunu, bu yıl 32...

BÜYÜT
Kocaeli İşkur – Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Engin Gülmez, toplam işsizlik ödeneği alan kişi sayısının 7 bin 619 kişi olduğunu, bu yıl 32 milyon lira ödeme yapıldığını açıkladı

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Ağaç Ürünleri Sanayi Grubunun yer aldığı 6’ncı Meslek Komitesi ve Mobilya Ürünleri Sanayi Grubunun yer aldığı 26’ncı Meslek Komitesi’nin düzenlediği toplantıda Kocaeli İŞKUR yetkilileri, kurum tanıtımı ve yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi aktarımında bulundular. Kocaeli Sanayi Odası Astakoz Toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirmeye KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, KSO Genel Sekreteri Memet Barış Turabi, 6’ncı Meslek Komite Başkanı Mesut Sancaklı, Meclis üyesi M.Oktay Kabasakal, 26 Meslek Komitesi Meclis üyesi Mehmet Mustafa Karaman ve 6 ve 26’ncı meslek komite üyeleri katıldılar.

İŞKUR’U TANIMAK

Toplantının açış konuşmasını yapan Meclis üyesi M.Oktay Kabasakal, mesleki sorunların çözümü konusunda olumlu çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, “Çalışma hayatının en önemli kurumlarından biri olan İŞKUR’u daha iyi tanımak, çalışmaları konusunda bilgi alma konusunda bu toplantıyı düzenledik. Toplantının çok faydalı olacağı düşüncesindeyim” dedi.

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Zeytinoğlu, Meslek komite üyelerinin çok faydalı çalışmalar yapmalarından büyük mutluluk duyduğunu söyledi. KSO Başkanı Zeytinoğlu, “ Meslek Komite üyelerimiz çalışmalarında karşılaştıkları sorunları çözme yolunda yönetim kurulu olarak bizlerde uğraş veriyoruz. Gerekirse konuyu çözümü için TOBB’lığına ve hatta ilgili bakanlığa kadar ulaştırıyoruz” dedi.

6 BİN BAŞVURU RET EDİLDİ

Kocaeli İşkur – Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Engin Gülmez, kurumun çalışma hayatında kurumun yeri ve önemi, bakışı, yeni iş yasasındaki sorun ve öneriler, yeni iş yasasının iş yaşamına etkileri konularında çeşitli bilgilendirmelerde bulundu. İŞKUR’un İşsizlik Başvuruları ödemeleri hakkında rakamsal olarak değerlendirmelerde bulunan Müdür Yardımcısı Gülmez, 2013 yılının Eylül ayına kadar yapılan toplam işsizlik başvuru sayısının 17 bin 496 olduğunu, bunlardan 6 bin 411 başvurunun reddedildiğini,11 bin 085 adedinin ise kabul edildiğini açıkladı.

7 BİN KİŞİ ÖDENEK ALIYOR

Bugün için yapılan toplam işsizlik ödemelerinin 32 milyon 060 bin 796 lira olduğunu belirten Müdür yardımcısı Gülmez, toplam işsizlik ödeneği alan kişi sayısının 7 bin 619 kişi olduğunu kaydetti. Toplantıda İŞKUR uzmanlarından Harun Karagöz de, iş kazaları, tazminat ödemeleri, işverene rücuen tazminatlar, risk analizi raporları sorumlulukları  konularda sunum gerçekleştirdi.

20 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR