Pasosu (Kentkart&'ı) olmayan öğrenciye yol parası 2 lira

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yeni Öğrenci Kentkart (PASO) uygulaması bugün başlıyor. Bugünden itibaren Kentkart’ı olmayan öğrencilerden 2 TL tam...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yeni Öğrenci Kentkart (PASO) uygulaması bugün başlıyor. Bugünden itibaren Kentkart’ı olmayan öğrencilerden 2 TL tam ücret alınacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kentkart’ta yeni bir döneme geçiyor. Kentkart’tan öğrenci ücreti alınması sistemi kaldırılıyor. Yeni uygulamayla öğrenciler kendilerine has olarak verilen Kentkart’la (PASO) ulaşım yapacaklar. Kentkartı olmayan öğrencilerden tam ücret olan 2 TL alınacak.

KART ÜCRETİ 10 TL
Kentkartı olmayan öğrencilerin tam ücret ödememesi için Büyükşehir Belediyesi’nin fuar içi Ulaşım Daire Başkanlığı’na ve Gebze hizmet binasına başvurmaları gerekiyor. Öğrenci Kentkart başvurusu için okuldan alınan öğrenim belgesi, vesikalık fotoğraf ve kart ücreti olarak 10 TL gerekiyor. Bu belgeler ile Kentkart merkezlerine yapılacak başvurular ile öğrenciler Kentkartlarını alabilecekler.

80 BİN ÖĞRENCİ
Özel halk otobüslerinde ve belediye otobüslerinde geçerli olacak Kentkartlar’la Kocaeli’nde toplam 80 bin civarında öğrenci ulaşım yapacak. Kentkart sahibi öğrencilerin 40 bine yakınını üniversitesi öğrencileri oluşturuyor. Öğrencilerin Kentkartsız binişleri bugün sona eriyor. Yarından itibaren Öğrenci Kentkart’ı olmayan öğrenciler tam ücret ödeyecekler.

PASO GÖSTERİLECEK
Öğrenci Kentkart uygulaması, Kentkart’lı araçlarda cihazlara gösterilerek sürücü personel müdahalesi olmaksızın öğrenci ücreti tahsil edilecek. Kentkart takılı olmayan araçlarda ise yeni verilen kişiselleştirilmiş indirimli seyahat kartları (Öğrenci Kentkart-PASO) sürücülere ibraz edilerek indirimli ücret uygulaması yapılacak.

18 Şubat 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR