Örengül: Civelek, paraların nereye aktarıldığını açıklasın

CHP’li Fahri Örengül, AKP’li Mahmut Civelek’in AKP’nin milyon dolarlar gelmesine rağmen belediyecilikte bu paraları nerelere harcadığını açıklamasını...

BÜYÜT

CHP’li Fahri Örengül, AKP’li Mahmut Civelek’in AKP’nin milyon dolarlar gelmesine rağmen belediyecilikte bu paraları nerelere harcadığını açıklamasını istedi

Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Av.Fahri Örengül, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’i, olayları başka taraflara çekmemle suçladı. Örengül yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti. AKP İl Başkanı Sayın Mahmut Civelek’in 7.Aralık 2012 tarihinde yerel basında çıkan beyanında su krizinin suni çıkartılmasının inançlara aykırı olduğu, açıklamayı yapan Fahri Örengül’e bu açıklamanın yakışmadığı, siyaset yapmak için başvurulan şeylerin elle tutulur şeyler olmadığı, muhalefetin elle tutulan şeyler getirdiğinde ancak ciddiye alınacağını üzülerek görmüş bulunmaktayız.

CEVAP VERİLMEMİŞ
İki aydır Çayırova’daki trilyonluk imar affı,
D 100’de satın alınan benzin istasyonu ile kimlerin kurtarıldığı,
belediye şirketleri ile ilgili sorularımıza belediye ve AKP yetkilileri tarafından hala tek bir cevap verilmemiştir. İnançlara saygılı olmak kapalı kapılar altında yapılan işleri gizlemek mi yoksa halkı aydınlatmak mıdır? Bu hususun takdirini Kocaeli kamuoyuna bırakıyoruz.

YUVACIK-SAPANCA HATTINA GELİNCE,
• Yuvacık barajından 2006 yılında 117 milyon m3 su alınmasına ve 2007-2008-2009-1010 yıllarında çok daha az su alınırken ve aboneler artarken sadece 2006 yılında su krizinin çıkartılmış olmasını,az su alınan 4 yılda suya ihtiyaç duyulmamasını sayın Civelek hangi inanca saygı ve mantıkla izah edebiliyor,
• Bu işin ÇALIK grubuna DAVET İLE VERİLMESİNİN BİR TEK KANUNİ DAYANAĞI YOKKEN işin nasıl verildiğini hangi inanca saygı ve mantıkla izah edebiliyor.
• 2007 yılında bu iş için İçişleri bakanlığını soruşturma için başvurulmasına rağmen ve aradan BEŞ YIL geçmesine rağmen bakanlığın hala bu soruşturmayı tamamlamaması hangi inanca saygı ve mantıkla açıklıyor.Uganda da mı yaşıyoruz. İleri demokrasi soruşturmaları sümen altı etmek midir ?

CİVELEK AÇIKLASIN
Sayın Civeleği bu soruları mantıklı bin cevaba ve içi boş beyanatlar yerine araştırma yapmaya çağırıyoruz.Sorumluluk duygusu içinde bu hususları araştırmaya,kendi bakanlığını arayarak neden BEŞ yıldır bu soruşturmayı tamamlamadınız,yoksa sıkıntı mı var demeye çağırıyoruz. CHP’nin belediyecilikteki projeleri yokluk içinde bu kente mührünü vurmuşken, AKP’nin milyon dolarlar gelmesine rağmen belediyecilikte bu paraları nerelere harcadığını, İzgaz’ın parasını ne yaptıklarını, şirketlerle kimlere hangi ihaleleri verdiklerini, neden sürekli şirketlerle çalıştıklarını, trafik ve ulaşım dahil kentin yerel yönetimde neden sınıfta kaldığını araştırmaya ve cevaplamaya çağırıyoruz.

GERÇEKLERİ ARAŞTIRSIN
Nerede 2009 yılında seçim vaadi olarak taahhüt edilenler. Bizim için bu tür açıklamalar yakışmıyor denileceğine, sorumlu siyaset anlayışı ile açıklamaların derinliğine araştırılması siyasetçiye yakışan davranıştır. Yerel yönetimde parti siyaseti değil, halk siyaseti yapılmalı ve parti rozeti bir kenara bırakılmalıdır. Sayın Civelek’e iktidar partisi il başkanı olarak araştırma yapmaya, siyasi davranmaktan çok gerçekleri bulmaya davet ediyorum.

07 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR