Emekli olan Yahşi İstanbul’a yerleşiyor

İl Genel Meclisi, emekli olan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Metin Yahşi için mayıs ayında tören yapacak. Yahşi, İstanbul’a yerleşecek.İl Genel Mecli...

BÜYÜT

İl Genel Meclisi, emekli olan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Metin Yahşi için mayıs ayında tören yapacak. Yahşi, İstanbul’a yerleşecek.

İl Genel Meclis Toplantısına katılan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Metin Yahşi emeklilik konuşması yaptı. Yahşi, “19 Haziran 1985 yılında Adana Kaymakam adayı olarak başladığım devlet memurluğu görevimde 2010 haziran ayında 25 yılı, 14 Mart 2011 tarihinde de yasa nedeniyle yaş haddini tamamlamış bulunmaktayım. Bu sebeple 4 Nisan 2011 tarihinde 22 Nisan 2011 tarihinden geçerli olmak üzere emekli olmak için dilekçe verdim. 25 yılı aşkın görev hayatım boyunca ailemle birlikte ülkemizin her yerinde görev yaptım. Her insan gibi hatalar yaptım. Yaptığım hatadan pişmanlık duymadım, onları kendime örnek aldım” dedi.

10 YILDIR KOCAELİDEYİM
Yahşi, “Bazen mesleğimi her şeyin önüne koydum. Çocuklarımın doğumlarında eşimin yanında bulunamadım. Oğlumun doğumunda asil kaymakam olarak atandığım İhsangazi’ye giderken öğrendim. Kızımın ancak 35 gün sonra kucaklayabildim. Çünkü genç kaymakam olarak başladığım görevde 7 vatan evladı şehit olmuştu. 10 yıldır Kocaeli’de görev yapıyorum. 3 yılı vali yardımcısı olarak, 6 yıl da genel sekreter olarak görev yaptım. Bana verilen destekten dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İSTANBUL’A YERLEŞECEĞİM
Sizlerle birlikte İl Özel İdaresi’nin yapılanmasını sağladık diyen Yahşi, “ İlk hareketi doğru başlattık. Emekli olduktan sonra köşeye çekilmeyeceğim. Emekli olmanın emeklemek olmadığını, aksine tüm emeklerimi ifade edeceğimi biliyorum. Çalışmak ancak ölümle bitmektedir. Bundan sonra tecrübelerimi özel sektörde değerlendirmek ve aileme daha fazla zaman ayırmak istiyorum. İstanbul’a yerleşeceğim, çünkü çocuklarım orada bulunuyor. Her zaman sizlerle yakın olacağım her zaman gönlümde olacaksınız. Emeklilik işlemlerimi elden takip edeceğim. Herkese haklarımı helal ediyorum” dedi.

05 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR