Derince’de ticaret konuşuldu

Derince’de ticari hayatın geliştirilmesi ve bu alandaki sorunların çözümü noktasında Kocaeli Ticaret Odası (KOTO), ilçede Ticari Gelişim Konferansı t...

Derince’de ticari hayatın geliştirilmesi ve bu alandaki sorunların çözümü noktasında Kocaeli Ticaret Odası (KOTO), ilçede Ticari Gelişim Konferansı tertip etti. Belediye meclis toplantı salonunda düzenlenen programa Kaymakamı Mesut Yıldırım, Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, KOTO Başkanı Murat Özdağ, Derince Esnaf Odası Başkanı Bekir Sargın ve SS Derince Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Osman Koçyiğit katıldı.

 

DEĞERLENDİRME YAPILDI

İlçedeki tüccar ve esnafın da ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Doç. Dr. Oktay Koç ve protokol mensupları katılımcıları selamladı. Göreve geldikleri günden bu yana esnafı ve tacirle birlikte hareket ettiklerini söyleyen KOTO Başkanı Özdağ, “Odamızı birlikte yöneticileriz. Ülke ekonomimize büyük katkı sağlayan Derince bizim için çok önemli” dedi.

 

“FİKİRLERİNİZ ÇOK ÖNEMLİ”

İlçedeki eksikleri tartışmak bir araya geldiklerini belirten Başkan Bulut ise, “Fikirleriniz bizim için çok önemli” diye konuştu. Kaymakam Yıldırım da, “Esnafımızın sorunları olduğunun farkındayız. KOTO’nun esnafımıza bakışı genel manada bizleri ayrıca memnun ediyor, gururlandırıyor” dedi.

 

AVANTAJLAR KONUŞULDU

İlçedeki ticari hayatın geliştirilmesi için düzenlenen program iki bölüm halinde yapıldı. İlk etapta tüccar ve esnafın katılımı ile Derince’nin ticari yönden dezavantajları konuşuldu. İkinci bölümde ise ilçenin ticari avantajları belirlendi. Tüm bunların ışığında şartların iyileştirilerek daha verimli bir yapılanmanın oluşturulması için fikir birliğine varıldı.

08 Nisan 2016 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR