SEDAŞ’tan 2020’ye kadar 508 milyonluk yatırım

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Kocaeli Şubesi, mesleki konularda SEDAŞ ile bilgi alışverişinde bulunmak, uygulamalara yönelik görüş ve yorumlarını...

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Kocaeli Şubesi, mesleki konularda SEDAŞ ile bilgi alışverişinde bulunmak, uygulamalara yönelik görüş ve yorumlarını paylaşmak üzere SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven’i makamında ziyaret etti. EMO Kocaeli Şube Başkanı Ethem Atalay Tercan’a ziyaret sırasında Şube Başkan Yardımcısı Aykut Halamoğlu, Şube Saymanı Salih Börekçioğlu ve Şube görevlisi Esra Beyazıt da eşlik etti.

 

PROJE HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Bekir Sami Güven, danışmanlık hizmeti veren mühendislerin mesleki anlamda SEDAŞ’ın süreçlerine destek olmasının önemli olduğunu söyledi. Güven, SEDAŞ’ın 2016-2020 yılları arasında 508 milyon TL yatırım yapacağını ve projelerini yüzde 100 oranında gerçekleştireceği bilgilerini aktarırken, son dönemde SEDAŞ tarafından başlatılan ve tüketicilerin kaçak enerji konusunda bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesine ait SEDAŞ’ın projesi hakkında da bilgi verdi.

 

“EMO, ENERJİ SEKTÖRÜNDE ÖNEMLİ BİR AKTÖR”

Ethem Atalay Tercan, EMO’nun da üyelerinden aldığı güçle elektrik enerjisi sektöründe önemli aktörler içinde yer aldığını belirterek,  “SEDAŞ ile mesleki işbirliğini bizler de çok önemsiyoruz. SEDAŞ’ın ‘Bilgilendirme ve Bilinçlendirme Projesinin’ çok faydalı olacağını düşünüyoruz. Bu projeye destek olmaya çalışacağız ”dedi. Tercan, elektik dağıtım sektöründeki son gelişmeler üzerinde durdu ve SEDAŞ’ın yetki ve sorumluluğunda bulunan 5 ayrı bölgede bazı uygulamaların, zaman zaman birlikte ele alınmasından faydalı sonuçlar elde edildiğini belirtti.

19 Eylül 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR