İl Emniyet Müdürlüğü’nde 142 polis rütbe aldı

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nün Kapalı Spor Salonu’nda yapılan törenle başpolislik sınavında başarı gösteren 142 polise rütbeleri takıldı.Kocaeli Emniye...

BÜYÜT

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nün Kapalı Spor Salonu’nda yapılan törenle başpolislik sınavında başarı gösteren 142 polise rütbeleri takıldı.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nün Kaşkal Kapalı Spor Salonu önceki gün rütbe terfi törenine ev sahipliği yaptı. İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur’un katıldığı törende sınavda başarı gösteren 154 polis memurundan 142’sine rozetleri takıldı. Kocaeli’nin bir huzur kenti olduğunu belirten İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, “Rütbe terfisi aynı zamanda sorumluluğun da artması demektir. Teşkilatımızın sizden beklentileri de artacaktır. Görevinizi ifa ederken kullanımınıza verilen araç gereçlerin korunması ve bakımına önem vereceksiniz. Asli göreviniz sadece masumların değil suçlularında can güvenliğini sağlamaktır. Bu nedenle görevinizi yaparken hissi davranmaktan kaçınmanız gerekmektedir. Huzur kenti Kocaeli’de üzerinize düşecek görevleri yapacağınız konusunda hiçbir şüphe duymuyorum” şeklinde konuştu.

13 POLİS SORUŞTURMAYA TAKILDI
Personel Şube Müdürü Zeynettin Sağlam ise “Teşkilatımızın yüzde 95’ini oluşturan Emniyet Hizmetleri Sınıfı personelince, ülke genelinde terörle mücadele güvenlik ve asayiş hizmetleri büyük bir fedakarlıkla yürütülmektedir. Amirlerce yürütülmesi gereken birçok görev, polis rütbesindeki personel tarafından yürütülüyor. İlk kademedeki bir amire yaklaşık 35 polis memuru düşmektedir. Hiyerarşik olarak polis memurunun üssü, komiser yardımcısının astı olan başpolis memuru ve kıdemli başpolis memuru rütbeleri getirilmiştir. Bu bağlamda teşkilatımız bünyesinde 9 bin 750 kadro açılmış, 31 bin 651 kişi başpolis memuru olmak için başvurmuştur. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ilimizin şartları dikkate alınarak 154 başpolis memuru kontenjanı verilmiştir. 13 polis memuru soruşturma ve sarfınazar gibi çeşitli nedenlerle ataması gerçekleştirilemezken toplam 142 personel 15 Nisan itibari ile atanmıştır” dedi. Konuşmaların ardından başpolisliğe yükselenlere rozetleri takıldı.

23 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR