Bakan geliyor, sıraya girin !!!

Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, çeşitli temaslarda bulunmak üzere ilimize geldi. Bakan Demir’i karşılama sırasında heyetin abartılması dikk...

BÜYÜT

Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, çeşitli temaslarda bulunmak üzere ilimize geldi. Bakan Demir’i karşılama sırasında heyetin abartılması dikkat çekti. Hatırlanacağı gibi Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, “Türkiye’de bu tür geleneklerin ortadan kalkması gerekiyor” sözüyle abartılı karşılamaya tepki göstermişti.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir incelemelerde bulunmak üzere dün ilimize geldi. Kocaeli Valiliği’ne gelişi biraz gecikmeli olan Bakan Demir’i 47 kişilik heyet karşıladı. Bakan Demir heyette bulunan herkes ile teker teker tokalaşarak kendilerini tanıtmalarını bekledi. Ardından polis selamlama mangasını selamladıktan sonra Kocaeli Valiliği anı defterini imzaladı. Ardından Kocaeli Valilik makamında basın mensuplarına açıklama yaptı. Bakanlığın çalışmalarından bahseden Demir, “Tapu Kadastro Müdürlüğümüz yeni kanunla birlikte daha ileri seviyede hizmet edecek. Kadastro konusunda 2-B çalışmalarını tamamladık. Bayındırlık İl Müdürlüğü çalışmalarını gözden geçireceğiz. Yapı denetiminin Marmara depremi için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Enerji Kimlik Belgesi uygulamasına geçildi. Bu sene özel müteahhitleri daha kolay denetlemek için kayıt altına alma çalışması başlatıldı. Kentleşme konusunda çok önemli ilişkiler içerisindeyiz” diye konuştu.

PERSONEL TAM KADRO
Bakan Mustafa Demir, Kocaeli Valisi Ercan Topaca ile görüşmesi sonrasında Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Ziyarette müdürlüğün bütün personeli karşılama komitesinde yerini aldı. Bakana gelişte çiçek takdim edildi. Burada Bakan Demir bütün personelle tanıştı. Ardından Almanya’da olan İl Müdürü Burhan Eres’in yerine vekalet eden Zekeriya Kaya’dan bilgi aldı. Bakan Demir, müdürlükteki temaslarının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu belediye hizmet binasında ziyaret etti. Ziyarette zabıta mangasını selamlayan Bakan Demir, Büyükşehir Belediyesi anı defterini imzaladı. Ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu tarafından Bakan Demir’e hediye verildi.

TEŞKİLATA ÖVGÜ
Büyükşehir Belediyesi’nde açıklama yapan Bakan Demir, Başkan Karaosmanoğlu’nu överek, “Kendisini tebrik ediyorum. Kendisine teknik ve ödenek sağlamaktan dolayı mutluyuz. Her zaman yanlarındayız. Her zaman destek sağlayabiliriz” dedi. Bakan Demir daha sonra AKP İl Teşkilatı’na geçti. AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, milletvekili aday adayları ve il yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Demir, Civelek’e hayırlı olsun dileklerini iletti. Kocaeli Teşkilatı’nın başarılı çalışmalar yaptığını söyleyen Demir, “Kocaeli bugüne kadar öncü olmuştur. 12 Haziran’da oy oranının artışında önemli desteği olacak. Bu yönde başarı yakalanacağını biliyorum. Türkiye’nin gelişmesi son 8 yılda yaşandı. Daha önemli bir seçime giriyoruz. 3’ncü dönem iktidara geleceğiz. Kamuoyu anketleri bunu gösteriyor” dedi.

31 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR