Akar “İhsanoğlu, bir barış projesidir”

        CHP Milletvekili Haydar Akar, bayram süresince bir dizi ziyarette bulundu. Milletvekili Akar, önceki gün de Körfez ilçeye bağlı köylerde vatan...

 

 

 

 

CHP Milletvekili Haydar Akar, bayram süresince bir dizi ziyarette bulundu. Milletvekili Akar, önceki gün de Körfez ilçeye bağlı köylerde vatandaşlarla bir araya gelerek hem bayramlaştı, hem de Körfezlilerden yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri ile alakalı çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek istedi.

 

KÖYLERİ GEZDİ

Haydar Akar’a ziyaretlerinde CHP Körfez İlçe Başkanı Tuğman Kayalı ile parti yöneticileri de eşlik etti. İlimtepe Mahallesi ile gezilerine başlayan Akar, sırasıyla Belen, Karayakuplu, Sevindikli, Kutluca, Taşköprü, Cuma, Şemsettin ve Kalburcu köylerini dolaştı.

 

İHSANOĞLU KÖŞKE YAKIŞIYOR

Vatandaşlarla bayramlaşarak Ekmeleddin İhsanoğlu’nu anlatan Haydar Akar, “Diğer adaylara bakıldığı zaman bizim çok temiz bir adayla yola çıktığımız görülüyor. Yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İhsanoğlu için destek istiyoruz” dedi. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun birikimli olduğuna dikkat çeken Akar, “Bizim adayımız bir cumhurbaşkanında olması gereken tüm niteliklere sahip. Halktan biri. Yumuşak, ılımlı bir üsluba sahip, Her platformda Türkiye’yi temsil etmiş bir isim. Böyle bir adayı cumhurbaşkanı seçeceğinize inanıyoruz” dedi.

 

KİN VE NEFRET DİLİ

Ülkenin gerginlikten uzak uzlaştırıcı ve birleştirici bir dile özlem duyduğunu belirten Akar, “Ekmel Bey bir barış projesidir. Diğer tarafta ise toplumu ayrıştıran üslübun mimarı Recep Tayyip bulunmaktadır. Ürettikleri projeler bile ayrışma projesidir. Recep Tayyip Erdoğan bu ülkede görevine devam ederse ülkemizde ayrıştırma planları devam edecektir. Ekmel Bey’in Türkiye ve laiklikle derdi yok. Toplumsal olarak herkesimin oyunu alabilecek bir isimdir” dedi.

 

TAZİYE ZİYARETİ

Öteyandan Akar ve beraberindeki CHP’liler, Cuma Köyü gezisi sırasında hayatını kaydeden Behiye Demir’in ailesine de taziye ziyaretinde bulundular. Geçen yaz susuzluğu ile gündeme gelen Kalburcu Köyü’nü de gezen milletvekili Akar, “Geçen yıl yaptığımız girişimler sonunda çalışma başlatıldı. Ancak sorun tam olarak hala çözülememiş” dedi.

31 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR