Güneş: Gönlüm ön seçimden yana

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, önceki akşam CHP Başiskele İlçe Örgütü’nün konuğu oldu. İlçe başkanı İrfan Keskin ve yönet...

BÜYÜT

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, önceki akşam CHP Başiskele İlçe Örgütü’nün konuğu oldu. İlçe başkanı İrfan Keskin ve yönetiminin karşıladığı Milletvekili Güneş, yapılan görüşme sırasında ilçe örgütünün özverili çalışmalarını takdirle karşıladıklarını dile getirdi.

 

PROJELER ANLATILACAK

Yaklaşan genel seçimlerle ilgili olarak fikirlerini paylaşan Milletvekili Hurşit Güneş, Başiskele’de yapılan çalışmaların haziran ayında karşılık bulmasını temenni ettiklerini ifade etti. Seçimlerle ilgili genel merkezin çok yönlü şekilde çalıştığını dile getiren Güneş, “Önümüzdeki günlerde halkımızın yaşamsal sorunlarını çözüm için üretilen projelerin kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

 

“ÖN SEÇİM YAPILMALI”

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kocaeli’ye büyük önem verdiğini dile getiren Güneş, “Muhtemelen milletvekili adaylığı için talep çok olacaktır. Bu talebin fazlalığı bizim zenginliğimizdir. Herkese eşit şekilde davranılmalı. Kocaeli’deki aday belirleme yöntemi tüzüğümüzde belirtildiği gibi ön seçimle, tüm üyelerimizin kararı doğrultusunda olmalıdır. Örgüt üyelerimizin bu konuda sağduyu ile karar vereceğine inanıyorum” dedi.

 

“GERÇEKLERİ ANLATMALIYIZ”

AKP’nin artık bir çözülme sürecine girdiğinin altını çizen Güneş, şöyle konuştu: “İktidar adeta kaynama noktasında. Bize düşen insanlara ev ev ulaşarak gerçekleri anlatmak. Halkımızın iş, ekmek ve özgürlük beklentilerinin çözümü olan projelerimizi anlatmaktır. Özellikle gençlerimiz işsizlik sorunu ile bunalıyor. Emeklilerimiz açlık sınırının altında maaşla geçim derdinde. Asıl kaynağı ise AKP yandaşları bölüşüyor. Yaşamsal proje üretemeyen AKP’li belediyeler borç batağında.”

 

TEŞEKKÜR BELGESİ VERDİ

Gerçek sorunların AKP bazı medya organları tarafından gizlendiğini dile getiren Güneş, sözlerini şöyle tamamladı: “Ancak halkımız artık mızrağın çuvala sığmadığını görmüş durumda. Milletimiz, iş, ekmek ve özgürlük için CHP’ye ihtiyaç duyuyor. İktidarımızda katrilyonları yandaşlara değil, gerçek sahibi olan insanımıza vereceğiz.” Toplantının sonunda ilçe başkanı İrfan Keskin, parti binasının oluşmasına katkı sunan Hurşit Güneş’e teşekkür belgesini takdim etti.

20 Ocak 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR