Esnafın kredi borçları yeniden yapılandırılıyor

TESK, esnaf ve sanatkarların kredi ve kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılması için varlık yönetim şirketleriyle anlaşma yaptı. Anlaşmadan fay...

BÜYÜT

TESK, esnaf ve sanatkarların kredi ve kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılması için varlık yönetim şirketleriyle anlaşma yaptı. Anlaşmadan faydalanmak isteyen esnafın, LBT ve Girişim Varlık Yönetim şirketlerine başvurması yeterli.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK), esnaf ve sanatkârların kredi ve kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılması konusunda varlık yönetim şirketleri ile anlaşma yaptı. Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman, Bu anlaşma çerçevesinde bankalar tarafından varlık yönetim şirketlerine devredilen esnaf ve sanatkârlarımızın borçları yeniden yapılandırılacak ve kendilerine büyük bir ödeme kolaylığı sağlanacak dedi.

ŞİRKETLERE DEVREDİLDİ
Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Kocaman, Bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarının eski parayla 6 katrilyon liralık kısmı, bankalar tarafından varlık yönetim şirketlerine devredildi. Bu şirketlerden LBT Varlık Yönetim Anonim Şirketi ve Girişim Varlık Yönetim Anonim Şirketi ile TESK arasında protokol imzalandı. Esnaf ve sanatkârlarımız, bu şirketlere olan borçlarını 36 aya kadar vadeye yayarak ödeyebilecekler diye konuştu.

FAİZLERİN TAMAMI SİLİNECEK
Yapılan anlaşma çerçevesinde esnafın adı geçen şirketlere olan birikmiş borçlarına uygulanan gecikme faizi ve temerrüt faizinin tamamının silineceğini belirten Kocaman, Bu borçlar, enflasyon oranında da olsa hiçbir faiz eklenmeden taksitlendirilebilecek. Ayrıca, esnafın gelirine göre esnek bir ödeme planı da hazırlanabilecek şeklinde konuştu. Kocaman, kredi ve kredi kartı borcu bulunan esnaf ve sanatkârların, LBT ve Girişim Varlık Yönetim şirketlerine başvurarak, TESK'le yapılan anlaşma çerçevesinde borçlarını yapılandırmak istediklerini söylemelerinin yeterli olacağının altını çizdi.

19 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR