Tarhan: Kocaeli marka kent olacak

Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Merkezi’ne yaptığı başvuru ile 1 Kasım’daki erken seçim öncesinde yeniden milletvekili aday adayı olan Tahsin Tarhan, k...

BÜYÜT

Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Merkezi’ne yaptığı başvuru ile 1 Kasım’daki erken seçim öncesinde yeniden milletvekili aday adayı olan Tahsin Tarhan, konu hakkında bir açıklama yayınladı. Açıklamasında AKP’lilerin, 13 yıllık iktidarlarını sona erdiren seçim sonuçlarını hazmedemediğini söyleyen Tarhan, iktidar sahiplerinin koalisyon ve uzlaşma seçeneği yerine ülkeyi yeniden seçim ortamına sürüklediğini kaydetti.

 

“ÜLKENİN CHP’YE İHTİYACI VAR”

CHP’nin bu süreçte ‘önce Türkiye’ düşüncesi ile hareket ettiğini dile getiren Tarhan, “1 Kasım’da ülkemizi düşünmeyen, kişisel çıkarlarını ülke çıkarlarının önüne koyanlardan halkımız hesap soracaktır. 7 Haziran’da üstlendiğim sorumluluğu taşımaya devam ediyorum. CHP’den yeniden aday adayı oldum. Başta ekonomik kriz olmak üzere her türlü sorunun çözümü için Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı var” dedi.

 

“ÖZGÜRLÜKLER GELİŞECEK”

Atatürk’ün, “Yurtta barış, dünyada barış” ilkesi ile hareket edeceklerini dile getiren Tarhan, şöyle konuştu: “Dış politikamız bu düşünce etrafında olacak. Adaletli gelir dağılımı ile toplumsal barışın temellerini atacağız. Özgürlükçü, parlamenter sistemi güçlendiren, hukukun üstünlüğünü egemen kılan bir anayasa yapacağız. Nitelikli, çağdaş ve eşit koşullarda bir eğitim sistemini hayata geçireceğiz. Sanayiyi, turizmi ve tarımı güçlendirecek, esnafımıza, emeklilerimize, memurlarımıza nefes aldıracağız. Basın özgürlüğünden, yargının bağımsızlığından, toplumsal barıştan asla ödün verilmeyecek.”

 

“KOCAELİ, MARKA KENT OLACAK”

Kocaeli ilgili olarak da büyük projelerinin bulunduğunun altını çizen Tarhan, ilimizin bir marka kent haline gelene kadar çalışacaklarını dile getirdi. Tarhan, “Bu şehir için yapılabilecek çok şey var. CHP’li milletvekilleri ve parti olarak Kocaeli’nin gelişimini sağlamak ve marka bir kent haline getirebilmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” diye konuştu.

 

TAHSİN TARHAN’IN KOCAELİ HEDEFİ

İzmit’te hava kirliliği ve trafik problemi olmayacak.

Kandıra boğulma vakalarıyla değil, gelişen turizmi ve tarımıyla gündeme gelecek.

Gebze’deki emekçi, alın terinin hakkını alacak.

Dilovası, sanayiden arta kalan bir ilçe değil, çağdaş ve temiz bir yaşam merkezi olacak.

Çayırova, kentsel dönüşümle yeni bir çehre kazanacak.

Başiskele’nin tarihi ve kültürel mirası geleceğe taşınacak.

Derince Limanı’nda hiçbir şirkete ayrımcılık yapılmayacak, hiçbir gemi bekletilmeyecek, iş güvenliği tartışma konusu bile olmayacak.

Gölcük’te trafik sorunu çözülecek.

Darıca’nın gözbebeği Bayramoğlu, bir cazibe merkezi olacak.

Körfez’de işsizlik sorunu çözülecek, gençlerin yüzü gülecek.

Karamürsel, mesire alanları, sepeti ve güreşiyle ön plana çıkacak.

Kartepe, organik tarımın önemli merkezlerinden biri olacak.

05 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR