Hurdacılar Sitesi’nin inşaatına yazın başlanacak

Kocaeli Geri Dönüşüm ve Hurdacılar Derneği’ni ziyaret eden Nevzat Doğan, Hurdacılar Sitesi’nin yapılacağı alının zemin etüdünün tamamlandığını inşaata...

BÜYÜT

Kocaeli Geri Dönüşüm ve Hurdacılar Derneği’ni ziyaret eden Nevzat Doğan, Hurdacılar Sitesi’nin yapılacağı alının zemin etüdünün tamamlandığını inşaata yaz aylarında başlayacaklarını açıkladı.

Büyükşehir Belediyesi ile İzmit Belediyesi’nin birlikte yürüttüğü Gebze dışında bütün ilçelerdeki hurdacıları bir araya getirecek sitenin çalışmaları İZAYDAŞ yolu üzerindeki Solaklar mevkiinde, 792 dönümlük arazi üzerinde devam ediyor. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan bu konuda yapılan çalışmaları değerlendirmek ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak üzere, Kocaeli Geri Dönüşüm ve Hurdacılar Derneği’ni ziyaret etti. İzmit Sanayi Mahallesi Eroğlu Sokak’taki dernek binasında, Dernek Başkanı Recep Özgan tarafından karşılanan Doğan’a belediye meclis üyesi Kani Baştürk, AKP Milletvekili Aday Adayı Cuma Karavar eşlik etti. İzmit Belediyespor Başkanı Ahmet Can, Kentsel Dönüşüm ve Denetim Koordinatörü Kazım Başarır, Sanayi Mahallesi Muhtarı Osman Çilingir ve dernek yöneticileri de görüşmede hazır bulundu.

ZEMİN ETÜDÜ TAMAM
Ziyarette sektörün geleceği konuşuldu. Son iki yıldır siteyle ilgili çalışmaların sürdüğünü, nazım planlarının da bir süre önce bittiğini hatırlatan Doğan, “Arazinin zemin etüdü de tamamlandı. İnşaat yaz aylarında başlayacak. Büyükşehir Belediyemizle birlikte sürekli koordinasyon halindeyiz. Artık mahalle aralarında hurdacılık faaliyetleri son bulacak. Böylelikle hem esnaflarımız çok daha rahat koşullarda çalışmalarını yürütebilecek, hem de kentin estetik yönden olumlu gelişmeler elde etmesi sağlanacak” dedi. Dernek Başkanı Recep Özgan yapılacak çalışmanın kendileri tarafından da çok olumlu karşılandığını söyledi. Sitede toplam 127 adet dükkan olacak. Dükkanlardan 92 adeti 1000 metrekare, 35 adeti 1500 metrekare genişliğinde olacak.

24 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR