Kartepe Belediyesi’nde müfettiş soruşturması devam ediyor

** İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi Erol Özer, Kartepe Belediyesi ve yan şirketi Kartepe Anonim Şirketi’nin hesaplarını incelemeyi dün de sürdü...

BÜYÜT

** İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi Erol Özer, Kartepe Belediyesi ve yan şirketi Kartepe Anonim Şirketi’nin hesaplarını incelemeyi dün de sürdürdü.

** Başmüfettiş Özer’in, inceleme yaparken, aynı zamanda Özel Kalem Müdürü olan Başkan Şükrü Karabalık’ın sağ kolu Osman Turan’ı açığa alması, belediyede ve ilçede şok etkisi yarattı.

** Belediyeye yakın çevreler, açığa alınan Osman Turan’ın, Suadiye Belediye Başkanlığı döneminden bu yana Başkan Şükrü Karabalık’ın “sırdaşı” olduğunu, inceleme sonunda pek çok gerçeğin açığa çıkacağını söylediler.

**Dün elde edilen bilgilere göre, müfettiş incelemesi sırasında, Osman Turan’a ait özel bir deftere el konuldu. Defterde bazı isimler ve karşılarında parasal rakamlar vardı.

** İncelemeler şimdi bu defter üzerinde yoğunlaştırıldı. İncelemenin devamında, defterde yazılı isimlerin ifadelerine başvurulabileceği öğrenildi.

** Şimdi herkes Kartepe’de, açığa alınan Osman Turan’ın “sır dolu defteri” ni ve içinde bulunması muhtemel isimleri konuşuyor.

06 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR