“Yuvacık Barajı’na kurban olun”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısına CHP Meclis Grup Sözcüsü Av. Fahri Örengül’ün sözleri damgasını vurdu.Av.Fahri Örengül devamlı olarak e...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısına CHP Meclis Grup Sözcüsü Av. Fahri Örengül’ün sözleri damgasını vurdu.

Av.Fahri Örengül devamlı olarak eleştirilen Yuvacık Barajı için kürsüden, “Siz o eleştirdiğiniz Yuvacık Barajı’na kurban olun. Çeşmelerinizden su akıyor su. Siz bu akan Yuvacık Baraj suyuyla cenazelerinizi yıkıyorsunuz. Sizin böyle kalıcı bir eseriniz, projeniz var mı ki?” diye sorunca salonda deri bir sessizlik oluştu.

1 BUÇUK MİLYAR FARK

Bütçe hesaplarının da görüşüldüğü mecliste Kocaeli Büyükşehir Meclis üyelerinden CHP’li Fikret Gökmen, “Yaptığınız muhasebe çalışmaları ile devletin rakamları arısında bir tutarsızlık var. Ya devletin bir yanlışı var ya da sizin. Ama hanginiz hatalı olursa olsun arada ki farkın 1 buçuk milyar lira olma şansı yok” dedi.

PARALAR HEBA EDİLİYOR
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı 2012 yılı Bütçe kesin hesabına muhalefet nedenlerini açıklamak üzere kürsüye çıkan CHP Grubu adına söz alan Av. Fahri Örengül, bu yılın en çok tartışılacak sözlerine imza attı ve meclise Yuvacık Barajı damgasını vurdu. Örengül son yılların en çok konuşulacak sözlerini sarf etmeden önce, “Bu kente vaad ettiğiniz birçok projeyi hayata geçiremediğiniz gibi var olduğunu iddia ettiğiniz projelerde çok maliyetli ve hatta paraların heba edildiğini bile söyleyebileceğimiz projeler var. Bu projeler genel merkezinizin onayladığı ve sizinde yapmak zorunda kaldığınız projelerdir.

CENAZENİZİ YUVACIK BARAJI
SUYUYLA YIKIYORSUNUZ
Ama aslına bakarsanız Yuvacık Barajı hakkında konuşacak yüzümüz olmadığını söyleyenlere benim de bir çift sözüm olacak. O da “o Yuvacık Barajı’na kurban olun siz. Çeşmelerinizden su akıyor su. Cenazelerinizi bile o suyla yıkıyorsunuz. Bu kentte en kalıcı eserlerden biridir. O su sayesinde yaşıyor ve şu anda Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük kazanç kalemi olduğunu bile dile getiremiyorsunuz. İSU bu sayede yılda 300 milyon TL sudan para kazanıyor” şeklinde konuşunca salonda aniden bir sessizlik oluştu.
HABER:Aybey KAHRAMANLI

23 Mayıs 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR