Karaosmanoğlu'ndan BBP'ye ziyaret

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, dün MHP ile başladığı il başkanları ziyaretine Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Serhat Duyar ile dev...

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, dün MHP ile başladığı il başkanları ziyaretine Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Serhat Duyar ile devam etti. Duyar ve yönetimi, parti binasındaki tadilat nedeniyle Başkan Karaosmanoğlu’nu İzmit Demokrasi Bulvarı No: 54 Fleksi İş Destek Merkezi’nde ağırladı. Ziyarette BBP İl Başkanı Serhat Duyar ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, referandum sürecini ve sonucunu değerlendirdi. Ziyarette BBP ile aynı olduklarını belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Yelpazemizi açmamız gerekiyor. İktidar zorlaştı, hükümet olmak artık o kadar kolay değil. Yüzde 50 oy alacak parti kucaklayıcı olmazsa tutunamaz. Bunu sağ da öyle kabul edecek sol da öyle kabul edecek” dedi.

 

MİLLET TAM KAVRAYAMADI

Ziyarette konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Milletten onay olarak tek başına iktidar olan hükümetlerin ya da kişilerin milletin isteğine göre hareket etmesi gerekiyor. Artık millet takım tutar gibi parti tutmuyor kim faydalı olacaksa ülkesi için geleceğine enerji verecek, tamam işte bu bizim işimizi görüyor diyen bir sistemi ve yönetimi benimsiyor. İki yıl sonra bu anayasa değişikliği seçimleri olsaydı ‘evet’ yüzde 60’ın üzerine çıkardı. Şu an millet tam kavrayamadı bunu, karşı tarafın yalan beyanlarına inanan oldu. AK Parti’nin tabanında yüzde 4 ya da 5 ‘hayır’ vereceğim diyen kesim vardı. Diğer partilerde de olabilir. Sonuçta güzel bir başarı elde ettik” ifadelerini kullandı.

 

ARTIK İKTİDAR OLMAK ZORLAŞTI

BBP ile yaptıkları görüşmelerden memnun kaldıklarını da ifade eden Karaosmanoğlu, “BBP ile 100 tane konu konuşsan 99’u ile anlaşırız. İman noktasında bayrak noktasında, ülkenin çıkarları doğrultusunda, fikir ayrılığımız tali konularda olabilir, o aile içinde bile olur. Biz biriz, arada fark yok. Aklın yolu imanını yolu bir. Aynı ipe asıldık. İnanıyorum ki bunun sonuçları da iyi olacak. Yelpazemizi açmamız gerekiyor. İktidar zorlaştı, hükümet olmak artık o kadar kolay değil. Yüzde 50 oy alacak parti kucaklayıcı olmazsa tutunamaz. Bunu sağ da öyle kabul edecek sol da öyle kabul edecek. Güçlü olmamız lazım. Güçlü olmasak bizi burada yaşatmazlar. Onun için çok güçlü olmak zorundayız” sözlerine yer verdi.

 

GAYRİ HUKUKİ YAKLAŞIMLAR DOĞRU DEĞİL

Başkan Karaosmanoğlu’nun ardından referandum sürecini ele alan BBP İl Başkanı Serhat Duyar ise, “Referanduma gitmeden önce referandumla ilgili kuralımız neydi 50+1’ idi. Üzülerek görüyoruz, ana muhalefet partisi PKK’nın siyasi uzantısını yanına alarak milleti sokağa çağırıyordu. Hangi düşüncede olursa olsun milletin meclisine saygı duyulması gerekiyor. Oy oranları önümüzde, tam tersi olsaydı 49,90 evet, 50.1 hayır çıksaydı kim buna itiraz edecekti. Başımızın üzerinde olacaktı. Hukuki zeminde itirazlar edilebilir, ama halkı sokağa çağırarak gayri hukuki yaklaşımları doğru bulmuyoruz” dedi.

 

TEK ADAMLIK DİYENLER 104’E BAKSINLAR

Son olarak Duyar, “Referandum sonrası ülke 80 darbecilerinin 82 Anayasasından kurtuldu. Bir tarafta darbecilerin anayasası diğer tarafta oy versek de vermesek de AK Parti ve MHP vardı. Uzlaşma neticesinde meclise getirdiler ve ondan sonra milletimizin önüne getirdiler. Bu anayasanın yapılma şekli bizim ‘evet’ vermemize yeter. Tek adamlık diyenler mevcut anayasanın 104. maddesine baksınlar” diyerek konuşmasını tamamladı. 

21 Nisan 2017 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR