Elektrik-elektronikte ihracat üçüncüsüyüz

        Kocaeli elektrik ve elektronik malzeme ihracatı geçen yıllara oranda önemli ölçüde arttı. İlimizin yılın ilk beş aylık döneminde sektörde yapt...

BÜYÜT

 

 

 

 

Kocaeli elektrik ve elektronik malzeme ihracatı geçen yıllara oranda önemli ölçüde arttı. İlimizin yılın ilk beş aylık döneminde sektörde yaptığı ihracat rakamı toplam 285 milyon 53 bin dolar seviyesinde gerçekleşti. Bu rakam geçen yılın aynı döneminde 261 milyon 167 bin dolar seviyesindeydi.

 

MAYIS AYINDA DÜŞÜŞ

Öte yandan sektörde Kocaeli’nin mayıs ayındaki ihracat rakamı ise 49 milyon 120 bin dolar olarak açıklandı. Geçen yılın mayıs ayındaki rakam ise 68 milyon 385 bin dolar seviyesindeydi. Kocaeli’nin elektrik elektronik sektöründe ilk beş aylık dönemdeki yükselişinin aksine mayıs ayı verilerinde yaklaşık 19 milyon dolarlık gerileme yaşadığı gözleniyor.

 

KOCAELİ ÜÇÜNCÜ

Sektördeki ilk beş aylık verilere göre ise en çok ihracat yapan kent İstanbul oldu. 2 milyar 742 milyon 624 bin dolarlık ihracat yapan İstanbul’un ardından ikinci sırada Manisa yerleşti. Bu kentin ihracat rakamı ise 1 milyar 2 milyon 147 bin dolar olarak açıklandı. Kocaeli ise bu iki kentin ardından üçüncü sırada yer alıyor.

30 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR