İzgaz’dan çevre haftası etkinlikleri

1972 yılında Stockholm Konferansında kabul edilen 5 Haziran Dünya Çevre Günü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de takip eden hafta içerisinde yapılan...

BÜYÜT

1972 yılında Stockholm Konferansında kabul edilen 5 Haziran Dünya Çevre Günü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de takip eden hafta içerisinde yapılan çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

5 Haziran Çevre haftasını şirket içerisinde her yıl çeşitli etkinliklerle kutlayan İZGAZ GDF SUEZ, bu yıl da İZGAZ çalışanları ve çocuklarının katıldığı “Çevre Konulu Resim ve Fotoğraf Yarışması” düzenledi. İzgaz çalışanlarının çevre bilincini çocuklarına aktarmasının önemini en güzel şekilde vurgulamayı amaçlayan bu yarışma ile çocuklar, hayallerindeki doğayı kağıda aktardılar.
“Ağaç yaşken eğilir” görüşüyle personelin ilköğretim çağındaki çocuklarının katıldığı resim yarışmaları düzenleyen İZGAZ, İş Sağlığı ve güvenliği ile çevre bilincinin çocukluk çağından itibaren oluşması ve gelişmesine katkı sağlıyor.
Çalışanları arasında ise İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre konulu fotoğraf yarışması düzenleyen İZGAZ, çalışanların iş ortamında veya sosyal yaşamlarında tespit ettikleri olumlu ve olumsuz İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre etkilerini belirlemelerini, işyerinde oluşturulan İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre kültürünü tüm yaşamlarına aktarmalarını sağladı. Belirlenen konularda fotoğraflar çeken İzgaz çalışanlarının bu eserleri derecelendirildi.

İş sağlığı güvenliği dalında Satış Pazarlama departmanından Berkan Erkan’ın fotoğrafı birinci seçilirken, çevre dalında ise Bilgi Teknolojileri Departmanı Nilgün Uğurlu’nun çektiği fotoğraf birinci oldu.

İzgaz GDF SUEZ Genel Müdürü İmad Erdoğan şirket olarak düzenledikleri bu yarışma ile çevre dostu doğal gazın dağıtımını yapmanın kendileri ayrı bir onur vediğini ve her İzgaz çalışanın en üst seviyede çevre bilincine sahip olduklarını belirtirken “Doğa dostu bir İzgaz’da çalışanlarımızın aile bireyleri de çevre bilinci içersinde hareket etmektedir. Çocuklarımızın ortaya koyduğu eserler bunu gözler önüne seriyor. Personelimizin çekmiş olduğu İSG fotoğrafları ise bu konudaki bilincin üst seviyede olduğunun bir göstergesi. Bu vesileyle çevre haftasını kutluyorum” dedi.
İzgaz Merkez Binası’nda düzenlenen ödül töreninde Genel Müdür İmad Erdoğan’ın yanı sıra genel müdür yardımcıları,birim amirleri,personel ve yarışmaya katılan İzgaz çalışanlarının çocukları katıldı.Dereceye giren öğrencilere ve İzgaz çalışanlarına çeşitli ödüller verildi.

Personel çocukları arasında düzenlenen İş Sağlığı Güvenliği dalındaki resim yarışmasındaki derecelendirme şöyle:

1.Zeynep Ekinci (5. Sınıf)
2.Sena Yazar (3. Sınıf)
3.Melike Ekinci (5. Sınıf)

Çevre konulu resim yarışmasında ise ilk üç şöyle:
1.Ela Zengin (2. Sınıf)
2.Eser Boran Delice (4. Sınıf)
3.Sena Yazar (3. Sınıf)

08 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR