Derince Belediye Evleri’ne tapu verilecek

Derince Belediye Meclisi’nde Sefa Sirmen zamanında yapılan Belediye Evleri’nin bulunduğu alana tapu verilmesi kararı alındı. Bölgede yaşayanlar mayıs...

BÜYÜT

Derince Belediye Meclisi’nde Sefa Sirmen zamanında yapılan Belediye Evleri’nin bulunduğu alana tapu verilmesi kararı alındı. Bölgede yaşayanlar mayıs ayı içerisinde tapularına kavuşacak.

Derince Belediye Meclisi’nin mart ayı oturumu önceki gün gerçekleştirildi. Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar’ın yönettiği meclis toplantısında katiplik görevlerini Hakkı Öner ve Hüseyin Demirelli yaptı. Gündem maddelerinin okunarak, karara bağlandığı toplantıda 6. madde tartışmalara yol açtı. Gündemin 6. maddesinde Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün Sopalıçiftliği Yenikent Mahallesi’nde bulunulan ve Sefa Sirmen zamanında yapılan Belediye Evlleri’nin yer aldığı bir bölüm parselin, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18. Maddesi’nin e-bendine göre satın alınabilmesi ve satın alınma işlemlerinin yürütülebilmesi amacıyla belediye başkanına yetki verilmesi istendi.

TAPULAR MAYIS AYINDA
Konunun detaylarıyla ilgili açıklama yapan Derince Belediye Başkan Yardımcısı Osman Ergin meclis üyelerine, bölgedeki konutlara mayıs ayı içersinde tapularını vermeyi amaçladıklarını söyledi. Bu maddeyle ilgili muhalefetin seçim yatırımı yapıyorsunuz sözlerine yanıt veren Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar “Kesinlikle hiçbir seçim kaygımız yok. 2 yılda bir girdiğimiz tüm seçimleri kazanıyoruz. Böyle bir şeye ihtiyacımız yok ve asla bunu düşünerek hareket etmiyoruz” dedi. Konuşmaların ardından madde oy birliği ile mecliste kabul edildi.

PAZAR YERİ DEĞİŞİKLİĞİ
8. Maddede ise Zabıta Müdürlüğü’nün ‘Pazar yeri değişikliği’ talebi görüşüldü. Çınarlı Mahallesi Nato Caddesi üzerinde salı günleri kurulan açık halk pazarının, aynı mahallede bulunan Aydoğan Sokak, Sema Sokak ve Aktaş Sokağa taşınmasının daha uygun olacağı yönündeki talepte bunun gerekçesi olarak Çenesuyu Caddesi’ndeki yaya ve araç trafiğini rahatlatmak ile vatandaşların mağduriyetlerini önlemek olduğu iletildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Alemdar, pazar yeri değişikliği konusunda Pazarcılar Odası ile mutabık kaldıklarını söyledi. Pazar yeriyle ilgili madde muhalefetin talebi üzerine oy birliği ile Türlü İşler Komisyonu’na havale edildi.

04 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

YÜKLENİYOR