MARKA’DAN DOMİF’ 12’YE ÖZEL DAVET

DOMİF 12 -Doğu Marmara İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı 2012 hazırlıkları tamamlandı.Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan AYAN...

BÜYÜT

DOMİF 12 -Doğu Marmara İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı 2012 hazırlıkları tamamlandı.
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan AYAN: “Doğu Marmara İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’na kariyerlerini planlamak isteyen Üniversite ve lise öğrencilerini, aradıkları özellikte nitelikli insan kaynağı bulmak isteyen kurum/kuruluşları ile yeni girişimci adaylarını, iş arayan nitelikli işsizleri bekliyoruz. Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova’dan oluşan Doğu Marmara bölgemizi özel olarak davet ediyoruz” dedi.
Kısa adı DOMİF 12 olan Doğu Marmara İnsan Kaynakları ve İstihdam 24 Mayıs Perşembe günü saat 13:00’da yapılacak törenle açılacak. Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Müdürlüklerince koordine edilen Özel sektör ile Kamu Kurumları ve Üniversiteler tarafından desteklenen Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın sorumlu olduğu Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerini kapsayan fuara büyük ilgi olması bekleniyor.
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan AYAN konuyla İlgili yaptığı açıklamada: “Bu yıl Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek fuarda toplam 236 stant kurulacak. DOMİF 12'ye 40 binden fazla ziyaretçinin gelmesini bekliyoruz. 24 Mayıs 13:00 ‘da açılışı yapılacak ve 26 Mayıs akşamına kadar açık olacak fuara 187 firma katılacak. Bu yıl “girişimcilik” ana teması ile yapılan ve beş ilin ortaklaşa gerçekleştirdiği Türkiye’nin ilk ve tek bölgesel organizasyon olan Doğu Marmara bölgesel insan kaynakları ve istihdam fuarının Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova’da girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesine önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum. Ayrıca genç ve kadın girişimciler tarafından katılımcılara özel seminerler ve eğitimlerde verilecek. Bu konunda bölgemizde bulunan girişimciler tarafından değerlendirilmesini önemsiyorum. Bölgemizde uygulamalı Girişimcilik eğitim ve seminerleri hızla devam ediyoruz. Yeni girişimcilerimiz her geçen gün sürdürülebilir kalkınmada önemli pay sahibi oluyor. Bölgemizdeki girişimcileri girişimcilik eğitimlerimize bekliyoruz. Girişimcilik eğitimlerimiz hakkında www.marka.org.tr internet sitemizden başvurularınızı bekliyoruz.
Nitekli insan kaynağı için İŞKUR il müdürlükleriylle NİKAP adı altında özel bir işbirliği çalışmasını başlatıklarını da belirten Genel Sekreter Erkan AYAN,marka.emekborsasi.com bölgesel meslek tabanlı sosyal ağ yaklaşımıyla iş dünyasını bir araya getirdiklerini söyledi. Fuardaki standımızdan girişimcilik ve istihdam konularında ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) faaliyetleri hakkında geniş bilgiler alabilirsiniz. Bölgemizdeki herkesi bu fuara bekliyoruz.” dedi.

21 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR