Gel bir RENKte sen ol

Engeliler Haftası Kocaeli Genç Girişimciler Derneği’nin öncülüğünde Sabancı Kültür Merkez’inde gerçekleşen “Engelsiz Renkler” etkinliğiyle doyasıya k...

Engeliler Haftası Kocaeli Genç Girişimciler Derneği’nin öncülüğünde Sabancı Kültür Merkez’inde gerçekleşen “Engelsiz Renkler” etkinliğiyle doyasıya kutlandı.

Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Kocaeli Genç Girişimciler Derneği öncülüğünde, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, KOTO, Kent Konseyi Engelli Meclisi, İl Aile ve Sosyal Politakalar İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Özel Atlantis Rehabilitasyon Merkezi’nin desteğiyle Sabancı Kültür Merkezi’nde “Engelsiz Renkler” etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik özel çocuklardan oluşan İzmit Belediyesi Ritim Grubu’nun davul gösterisiyle başladı. Ardında pandomin, bolot ve tiyatro gösterileriyle devam etti. Etkinlikte sergilenen gösteriler seyirciden tam not aldı.

 

ice11.jpg

 

YOĞUN KATILIM

Etkinliğe Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Gültekin Görüm, Kocaeli Aile ve Sosyal Politaklar İl Müdürü Bekir Yümnü, KOTO Başkanı Murat Özdağ, Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Nesrin Atar, Medical Park Kocaeli Genel Müdürü Doç.Dr. Soner Şahin Kocaeli Genç Girişimciler Derneği Başkanı Bilal Bozkurt, Kocaeli Trabzonlular Derneği Başkanı Sami Durmuşoğlu, engelli çocuklar, aileleri ve vatandaşlar katıldı.

 

ice33-001.jpg

 

ÖZEL İNSANLARA İŞ İMKANI

Programda konuşan etkinliğin gerçekleşmesinde öncülük eden isimlerden Kocaeli Genç Girişimciler Derneği Başkanı Bilal Bozkurt, “Özel çocuklarımız toplumun aynasıdır. Bu programla beraber her engellinin bir renk olduğunu göstermek için burada bulunuyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. Ardından konuşan KOTO Başkanı Murat Özdağ, “Bizlerde KOTO olarak sizlerin yanında olmak için çalışmalarda bulunuyoruz. Bizler tacir olarak hayatımıza devam ediyoruz ama üretelim kazanalım düşüncesinin yanı sıra refah seviyesini yükselterek özel insanlarımıza iş imkanları sağlama uğraşındayız” ifadelerinde bulundu.

 

ice55.jpg

 

ENGELLİLER HAFTASI’NIN İSMİ DEĞİŞSİN

 

Etkinlikte son olarak konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Gültekin Görüm, “Bütün dünyada kutlanan engelliler haftası özel insanlarımızı hissetmek için özel bir hafta sadece engelliler haftasında değil her zaman özel insanlarımızın yanında olmalıyız. Bana göre engelliler haftası hoş bir tabir değil. Bu ismin değişmesi gerekmektedir. Bu kadar özel insanın olduğu topluluğa engelli denmez. Önemli olan engelleri beraber aşmaktır” ifadelerinde bulundu.

Ahmet HAZER

14 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR