Trakya İlleri Dayanışma Derneği gecede buluştu

Kocaeli Trakya İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 10. Geleneksel Dayanışma Gecesi Bahane Düğün salonunda gerçekleştirildi. Geceye dernek Başkanı...

BÜYÜT

Kocaeli Trakya İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 10. Geleneksel Dayanışma Gecesi Bahane Düğün salonunda gerçekleştirildi. Geceye dernek Başkanı Fikret Gökmen ile yönetim kurulu üyeleri ev sahipliği yaparken İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Kocaeli Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vasfi Haftalık, AKP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş ile davetliler Trakyalılar Derneği üyelerini gecede  yalnız bırakmadı.

 

“TRAKYA İNSANINI TANITMAK İSTİYORUZ”

Trakya’da yaşayan hemşerilerinin ekonomik ve memuriyet gerekçeleriyle başka illere göç ettiklerini belirten Fikret Gökmen, “Bu toplantılarda bizler Trakya insanlarını tanıtmak istiyoruz. Trakya insanları temiz kalpli, sıcakkanlıdır. Rahat, bilinçli, eğlenceyi seven, kültürlü insanlardır. İçkiye ağızlarıyla içerler, yani adabıyla içerler. Trakya insanları Türkiye’nin batıya dönük yüzleriler. Zevkli ve kültürlü insanlar. Kadına önem verirler ve kız çocuklarını en fazla okutan topluluklar. Ben herkesi Trakya insanlarını tanımayı tavsiye ediyorum” diye konuştu.

 

ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE SÜRDÜ 

Derneğin dayanışma yemeğine katılan tüm davetlilere teşekkür eden Gökmen, Trakya şivesiyle “Oj geldiniz be ya” dedi. Gökmen’in ardından söz alan İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Gökmen’e cevap olarak “Oj bulduk be ya” diye karşılık vermesi davetlileri güldürdü.  Kaymakam Emiroğlu, programa katılmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Gece halkoyunları gösterileri ve çeşitli etkinliklerle devam etti.

01 Aralık 2014 Kocaeli- Kültür-SanatYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR