D.E.G. Danışmanlık’tan yüksek lisans kolaylığı

İlimizde yaklaşık iki senedir hizmet veren D.E.G. Danışmanlık, Fatih Üniversitesi iş birliği ile öğrencilerine yüksek lisans yapma imkanı sağlıyorİzmi...

BÜYÜT

İlimizde yaklaşık iki senedir hizmet veren D.E.G. Danışmanlık, Fatih Üniversitesi iş birliği ile öğrencilerine yüksek lisans yapma imkanı sağlıyor
İzmit Yenişehir Mahallesi Demokrasi Bulvarı No: 76 adresinde yaklaşık iki senedir faaliyet gösteren D.E.G. Danışmanlık Hizmetleri, eğitimde uzman kadrosu ve Fatih Üniversitesi iş birliğiyle lisans mezunu olan ve yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere eğitim veriyor. İşletme ve Yerel Yönetimler programları adı altında verilen eğitimleri tamamlayan lisans mezunları, yüksek lisans diplomalarına sahip olabiliyor. Bunun yanı sıra mesleki eğitimler, insan kaynakları, rehberlik hizmetleri ve sosyal eğitimler de veren D.E.G. Danışmanlık, eğitim almak isteyen her yaş grubuna hitap ediyor.
İŞKUR İLE İŞBİRLİĞİ
D.E.G. Danışmanlık Hizmetleri’ne başvuru yapmak için yaş sınırlandırılması bulunmuyor. Açıldığı günden bugüne kadar yaklaşık 2 bin kişiye girişimcilik eğitimi veren D.E.G. Danışmanlık Hizmetleri’ne çevre iller Bolu, Düzce, Sakarya’nın yanı sıra Mersin gibi illerden de gelen öğrenciler bulunuyor. İŞKUR ile yapılan iş birliği ile iş garantili kurslar veren D.E.G. Danışmanlık, kursu tamamlayanlara İŞKUR’un sağladığı bütün imkânları sunuyor.
UZMAN KADRO
Kursiyerler kurs süresinde günlük 20 lira para alırken kurs sonunda da Elimsan, Özsar Restaurant, Peynirci Baba gibi birçok firmada istihdam ediliyor. D.E.G. Danışmanlık Hizmetleri bünyesinde kursiyerler derslerini akademik kadrolu üniversite hocalarından alıyor. Fatih Üniversitesi’nin yanı sıra Kocaeli Üniversitesi, Kütahya Üniversitesi hocaları ile Sakarya Üniversitesi hocaları da D.E.G. öğrencilerine eğitim veriyor. D.E.G. Danışmanlık Hizmetleri’nin eğitim havuzunda kadrolu ve kadrosuz olmak üzere toplam 60 eğitimci bulunuyor. Aşçılık, kaynakçılık ve konfeksiyon gibi 20’den fazla sektörde eğitim almak isteyen her yaş grubu D.E.G. Danışmanlık Hizmetleri’ne başvuru yapabilirler.

KAYITLAR DEVAM EDİYOR
Çevre araştırmaları yapan ve fabrikaların proje danışmanlıklarını da yürüten D.E.G. Danışmanlık Hizmetleri’nde yüksek lisans kayıtları 10 Eylül’e kadar devam ediyor. Ortalama 3 bin öğrencinin eğitim aldığı kursların fiyatları İstanbul’da 14 bin lirayı bulurken D.E.G. Danışmanlık Hizmetleri’nde Yerel Yönetimler için 6 bin 600 lira, Eğitim Yönetimleri için ise 5 bin 300 lira olarak ücretlendiriliyor. Üstelik bu fiyatlar 18 aya kadar taksitlendirilebiliyor. Yüksek Lisans sonrası öğrenciler akademik kariyerlerine devam edebiliyor ve doktora yapabiliyor.
KAMUDA İŞ İMKANI
İlk öğrencilerinin girişimcilik derneği kurduğunu söyleyen D.E.G. Danışmanlık Genel Müdürü Ümit Atalay, kursiyerlerin iş kurmasında yardımcı olduklarını belirterek iş arayanlara da iş bulduklarını söyledi. Atalay, “Özellikle üniversite öğrencilerinin girişimcilik eğitimlerine katılmalarını istiyoruz. Eğitimler sayesinde insanların özellikle kamuda iş bulma olanağı daha da artıyor” dedi. D.E.G. Danışmanlık Hizmetleri’nde Selami Çır Genel Koordinatörlük görevini yürütürken, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Akhan Özdemir, İnsan Kaynakları Sorumlusu Cennet Caylan, yardımcısı Levent Demirci üstlenirken Sinem Fidan ise Eğitim Koordinatörlüğü görevini yürütüyor.

04 Eylül 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR