Bağımsız Sağlık-Sen ilk kongresini yaptı

İlimizde bir süre önce kurulan Kocaeli Bağımsız Sağlık-Sen, ilk olağan genel kurulunu dün gerçekleştirdi. Sendika binasında yapılan toplantıya Genel B...

BÜYÜT

İlimizde bir süre önce kurulan Kocaeli Bağımsız Sağlık-Sen, ilk olağan genel kurulunu dün gerçekleştirdi. Sendika binasında yapılan toplantıya Genel Başkanı Mehmet Bayraktar da katıldı. Sami Ayyıldız başkanlığında yapılan tek liste ile gidilen kongrede yönetim kurulu da belirlendi.

 

ŞEHİTLERİ ANDI

Kongrede bir konuşma yapan Başkan Sami Ayyıldız, “Sendikacılıkta bağımsızlık yürüyüşünün Sakarya ve Kocaeli’ndeki öncüleriyiz. Bu iki kentteki arkadaşlarımızla kurduğumuz sendikamızın ilk kongresini coşku içinde yaptık. Ülkemiz, bazı karanlık mihrakların yeniden üretmeye gayret gösterdiği iç karışıklığı çıkarmak için terörü yeniden hortlattılar. Şehit olan polis ve askerlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

 

KAZANILMIŞ HAKLAR TEHLİKE ALTINDA

Sendikalarının kurulmasının yaşanan gelişmelerin ardından zorunlu hale geldiğini belirten Başkan Ayyıldız, “Bizlerin bugün sahaya çıkmamıza neden olan olumsuz şartlar, ağırlaşarak devam ediyor. Aradan geçen zamanda yandaş, güdümlü ve arka bahçe sendikacılığı ile mesafe alınamayacağını görmüş bulunuyoruz. Bu mantık ile yeni hakları bırakın kazanılmış haklar bile korunamaz. Bunun örneği hükümetle pazarlığa oturan sendika ve konfederasyonların düştüğü durumdur. Yaşananlar bağımsız bir sendikacılık anlayışına olan ihtiyacı ortaya koymuştur” diye konuştu.

 

YÖNETİM KURULU

Sami AYYILDIZ (Başkan)

Mustafa DURAK

Nuray TANRIKULU

Uğur ÖCAL

Yakup KAYIŞ

Gamze GÜVEN

Cengiz UZUN

01 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR