Kavaklı’da Ramazan etkinliği esnafa bereket kapısı

İstanbul Sultanahmet ve Feshane etkinliklerinin bir benzeri Gölcük Kavaklı Sahili’nde yapılacak. Ramazan programı aynı zamanda esnaf için de hareketli...

BÜYÜT

İstanbul Sultanahmet ve Feshane etkinliklerinin bir benzeri Gölcük Kavaklı Sahili’nde yapılacak. Ramazan programı aynı zamanda esnaf için de hareketlilik sağlayacak. Stant satışları başladı.

Gölcük Belediyesi, Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Gölcük Sivil Toplum Kuruluşları Birliği ortak organizasyonu olan ‘Gölcük Ramazan Etkinlikleri’ 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında Kavaklı Sahili’nde gerçekleştirilecek. Organizasyon Gölcük ve Kocaeli esnafı için de yeni bir heyecan ve bereket kapısı olacak. Binlerce insanın katılım ve ziyareti ile büyük bir ilgi göreceği düşünülen organizasyon için Kent Konseyi bürosunda esnaf için stant satışları geçen hafta itibarı ile başladı. Organizasyonda yer almak isteyen esnaf irtibat bürosu ve 0532 630 55 54- 0542 579 3995-0262 412 02 29 numaralı danışma hatlarından yer kiralayabilecek.

FESTİVAL HAVASINDA
Öte yandan Ramazan etkinlikleri kapsamında Dursun Ali Erzincanlı, İbrahim Sadri, Senai Demirci, Eşref Ziya Terzi, Aykut Kuşkaya, Serdar Tuncer, Umut Mürare, Ömer Karaoğlu, Hakan Aykut sahne alacak. Ayrıca tasavvuf musikisi, sema gösterileri, fasıllar, direkler arası eğlence, meddah, ortaoyunu, Karagöz-Hacivat’la Ramazan geceleri renklenecek. Feshane alanı konser sahnesi, otağ çadırı, çocuk oyun grupları, Osmanlı evlerinden oluşan otantik stantlarla tam bir festival havasında geçecek etkinlikler kapsamında kitap fuarı da açılacak. Ayrıca fuarda katılımcı yazarlar halkla uzun söyleşiler yapacak.

SEVGİ VE KARDEŞLİK
Gölcük Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Dönem Başkanı Nihat Yıldız organizasyonun bir parçası olmaktan dolayı duydukları hazzı ifade ederek şu değerlendirmeleri yaptı: ‘‘Program boyunca festival alanı Ramazan’ın kültürümüze kattığı en güzel örnekleri hatırlatma, genç ve çocuklarımızın zihinlerinde müstesna hatıralar bırakma motivasyonuyla düzenlenip organize edilecek. Birlik beraberlik ve kardeşliğimizin çimentosu olan değerlerimizin referansıyla sevgi ve kardeşliğin artmasına vesile olmasını temenni ettiğimiz bu organizasyonun şimdiden tüm Gölcük ve Kocaeli halkına hayırlı olmasını diliyorum.”

18 Temmuz 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR