Kocaman: Ekmeğe zam mecburiydi

Başkan Kocaman, ekmeğe yapılan zammın mecburi olduğunu belirtirken fırıncı esnaflarına haksızlık yapılmamasını istedi. Kocaman, “6-11-2015 tarihinde...

Başkan Kocaman, ekmeğe yapılan zammın mecburi olduğunu belirtirken fırıncı esnaflarına haksızlık yapılmamasını istedi. Kocaman, “6-11-2015 tarihinde Kocaeli Esnaf Odaları biriminin toplantısında, ekmeğe 25 kuruş zam yapma kararı alınmıştı. Biliyorsunuz 2 yıldır ekmeğe zam yapılmıyordu. Girdi fiyatlarına aşırı gelen zam nedeniyle 2 yıldan sonra ekmeğe aynı gramaj olması kaydıyla 25 kuruş zam getirilmiştir. Daha önce ekmek 1 liraydı. Biz siyaset peşinde değiliz. Benim esnafım da sadece karşılıksız iş yapıyor. Ekmeğinin peşinde olan, ekmek mücadelesi veren, ayakta kalmak için mücadele ediyor. Halkımız bizim baş tacımızdır. Bizler bedava iş yapmak zorunda değiliz. Fırıncılar Odası’ndan bizden talebi zam isteği olmuştur. Bizler de dokümanları araştırdık. Bu zammı bu oranda verdik. Bu fırıncılarımız deprem zamanında zor şartlarda insanlara ekmek pişirdi, dağıttı” dedi.


“ELEŞTİRİ YAPILMASIN”

Kocaman, “Sanki fırıncılarımızın zulüm yaparcasına zam yapmış gibi eleştiriler yapılmasına gerçekten üzülüyoruz. Bizler sorumlu yöneticiler olarak gündemi medyayı takip ediyoruz. Bugün burada bizim yerimize Fırıncılar Odası ve Sanayi Odası açıklama yapmalıydı. 1 Aralık’ tan itibaren Kocaeli’nde ekmeğe yapılan zammı eleştiren bütün gazeteleri fırıncılarımız değerlendirsin.  1 yıl evvel İstanbul’da fiyat tarifesi 1,25 idi.  Son 5-6 yıldır fırıncılarımız zararına unları alıyor. O unların paralarını ödeyemez duruma gelmiştir. Kalem kalem malzemeler elimizde, bizler bu fiyatları girdi malzemelere yapılan zam ile değerlendiriyoruz. Ben inanıyorum ekmeği en güzel yiyen ilçe Gölcük halkı”dedi.


“DAYANACAK GÜCÜ KALMADI”

Kocaman, “Bizler bu zammı yapmaya mecburduk. Artık fırıncı esnafımızın dayanacak gücü kalmadı. Eleştiriler lütfen vicdanlı yapılsın. Fırıncı esnaflarına lütfen haksızlık yapmayalım. Gecenin 11’inde bu arkadaşlarımız sabah ekmek çıkartmak için işinin başında oluyor. Lütfen bu arkadaşlarımıza kimse haksızlık etmesin. Halkımızla birlikte iç içe olmak zorundayız, fakat ben fırıncı arkadaşlarımızın arkasında durmak zorundayım. Halkımız müsterih olsun. Bizler halkımızı seviyoruz. Ama insanlar şunu bilsin, ekmeğe zam zaruri olmuştur. Esnafların arkalarından vurulmalarına asla izin vermeyeceğiz. Bizler kesinlikle halkımızı soymanın, onları dolandırmanın peşinde değiliz” diyerek kamuoyunu sağduyulu olmaya davet etti.

13 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Vatandaş - %25 lik zammı ilgililerde haksız buluyor.İller içerisinde ekmek zammında en öndeyiz.Halk Ekmek olmadıkça bu sorun bitmeyecek gibi görünüyor.

Yanıtla . 0Beğen 13 Aralık 14:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR