Kemal Sunal'ı örnek aldı, ellibeş yaşında kep attı

Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemi Müdürü ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Gazeteci İlhan Akbulut, Eskişehir Anadolu Üniversitesi kamu yöneti...

Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemi Müdürü ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Gazeteci İlhan Akbulut, Eskişehir Anadolu Üniversitesi kamu yönetimi lisans eğitimini bu yıl tamamlayarak okulun 2014-2015 mezuniyet törenine katıldı. Ellibeş yaşında üniversite bitirmenin heyecanını yaşayan Akbulut, mezuniyet törenine eşi ve kızlarıyla katılmanın heyecanını yaşadı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi 2 Eylül Kampüsü spor salonunda gerçekleşen törende İlhan Akbulut, cüppe giydi, kep attı. Çoğunluğunun gençlerden oluştuğu, her yaş gurubundan öğrencilerle birlikte diplomasını aldı. Rektör Prof.Dr.Naci Gündoğan ile fotoğraf çektirdi.

 

“BANA RAHMETLİ KEMAL SUNAL MODEL OLMUŞTU”

Konuyla ilgili açıklama yapan İlhan Akbulut: “1979 yılında liseyi bitirdiğimde üniversite sınavlarına katılıp o yıl Ankara Gazi Eğitim Fakültesini kazanmıştım. Aynı anda deniz astsubay sınıf okulu sınavlarına da katılıp onu da kazanınca, o günkü şartlar askerlik mesleğini seçmeme neden olmuştu. Aradan geçen yıllar üniversite eğitimimi tamamlama isteğimi hiç eksiltmedi. Muvazzaf olarak görev yaparken kendi imkânlarımla 1996-1998 yıllarında Açık Öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler ön lisans programını okumuş, mezun olmuştum. 2004 yılında ise askerlik mesleğinden kendi isteğimle emekliye ayrıldım. Bu süre içerisinde üniversite eğitimimi tamamlama isteğim hep devam etti. Geçen yıl ise bir fırsat doğdu, değerli meslektaşım, tenis hocam, emekli astsubay (kendisi 2 Üniversite lisans ve bir yüksek lisans mezunudur) Erçin Alpay'ın da destek ve cesaretlendirmesi ile dikey geçiş yaparak Açık Öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi lisans programına kayıt oldum. Çok şükür onu da kayıpsız tamamladım ve 12 Haziran 2015 Cuma günü eşim ve kızlarımla birlikte Eskişehir'e giderek Anadolu Üniversitesi 2 Eylül Kampüsü’nde cüppe giyip kep atarak inanılmaz bir duygu yaşadım.

 

Tabi hedefler büyüdü. Nasipse bundan sonraki hedefim Ales'e girip yakın bir üniversitenin ‘Gazetecilik, İletişim ya da Radyo, televizyon-sinema’ bölümlerinin birinde yüksek lisans eğitimimi tamamlamak. Umarım bunu da başarırım. Bunları sizlerle niye paylaştım. Her kesin tanıyıp sevdiği değerli sinema sanatçısı merhum Kemal Sunal yıllar önce ilerlemiş yaşına rağmen üniversiteyi bitirmiş ve kep atma törenine katılmıştı. O gün bana model olmuştu. ‘Bir gün bende üniversiteyi bitirip kep atma törenine katılacağım’ demiştim ve şükür ki bugün bu arzumu gerçekleştirdim. Umarım genç arkadaşlarımızda kendilerine yüksek hedef belirleyip mutlaka bunları gerçekleştirirler. Güzel ülkemize, insanlarımıza ve hatta dünyamıza önemli katkılar sağlarlar. Saygılarımla” dedi.

18 Haziran 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR