Düş Bahçesi, Dolmabahçe Sarayı’nı gezdi

Düş Bahçesi İlkokulu 1. ve 2. sınıf öğrencileri ve aileleri bu hafta sonu İstanbul Dolmabahçe Sarayı’na gezi düzenlediler. Yaklaşık 150 kişinin katıl...

BÜYÜT

Düş Bahçesi İlkokulu 1. ve 2. sınıf öğrencileri ve aileleri bu hafta sonu İstanbul Dolmabahçe Sarayı’na gezi düzenlediler. Yaklaşık 150 kişinin katıldığı gezide Dolmabahçe Sarayı’nı rehber eşliğinde gezen öğrencilere, Cumhuriyet Dönemi için büyük anlam ifade eden eşsiz Saray’ın bölümleri tanıtıldı.

 

ANI, ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİLER

Gezide özellikle Atatürk’ün çalışma odası, yatak odası ve misafirlerini ağırladığı Mavi Salon öğrencilerin çok ilgisini çekti. Öğrenciler ve aileleri Ata­türk’ün, Cum­hur­baş­ka­nı olarak 1 Tem­muz 1927’de İstanbul’a geldiğinde Dol­ma­bah­çe Sa­ra­yı’na indiği Ha­zi­ne Ka­pı’da ve bah­çe­de fotoğraflar çektirerek bu anlarını ölümsüzleştirdiler.

 

ANLAMLI BİLGİLER ÖĞRENDİLER

Ayrıca Dol­ma­bah­çe Sa­ra­yı’nın Cum­hu­ri­yet dö­ne­mi­nin kök­lü ye­ni­lik­lerin­den Harf İn­kı­lâ­bı’nın ya­pıl­dı­ğı ve La­tin harf­le­rin­den olu­şan ye­ni Türk Al­fa­be­si ki­ta­bının ilk de­fa bu­ra­da da­ğı­tılmış ol­ması da okumaya yeni başlayan öğrenciler için anlamlı bir bilgi oldu.

01 Aralık 2014 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR