EMEP’ten boykot çağrısı

Hükümetin özellikle eğitim konusunda büyük yanlışlar yaptığını dile getiren Erkan, açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:   ZORUNLU DİN DERSİ KALDI...

BÜYÜT

Hükümetin özellikle eğitim konusunda büyük yanlışlar yaptığını dile getiren Erkan, açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

 

ZORUNLU DİN DERSİ KALDIRILMALI

Hükümet, müfredat değişiklikleri ile ders programlarına ve kitaplarına dinsel referanslar getirerek toplumsal yaşamda muhafazakârlık politikalarını başlatmıştır. Felsefe, bilim, sanat derslerinin kaldırılması, otistik çocuklara zorunlu din dersi, okul öncesine fiili dini eğitim, 4+4+4 düzenlemesi, seçmeli derslerin de zorunlu din dersine çevrilmesi, okullara mescit zorunluluğu, imam hatiplere ayrıcalıklar, MEB-Diyanet-dini vakıf projelerle bu süreç ilerletilmiştir.”

 

SORUNLAR YUMAĞI

Eğitim sisteminin gerici bir tarzda yönlendirildiğinin altını çizen Erkan, “Eğitim konusu sorunlar yumağına dönmüştür. Emekçiler ve yoksul halkın çocukları sermaye ucuz işgücü istiyor. Muhafazakâr toplum projesi çocuklarımız ve kadınlar üzerinden örgütlenmeye çalışılıyor. AKP hükümeti, sömürücü düzenlerini muhafazakarlıkla örtmeye çalışıyor” dedi.

 

GENÇLERE ÇAĞRI

Emek Partisi olarak, laik, bilimsel ve anadilde eğitim istediklerini belirten Erkan, şöyle konuştu: “Eğitim-Sen’in ve zorunlu din derslerinin, diyanetin kaldırılması, laiklik ve eşit yurttaşlık hakkı için uzun süredir mücadele eden Alevi örgütlerinin talebiyle 13 Şubat’ta gerçekleştireceği grev ve boykot kararını destekliyoruz. Tüm halkımızı, gençleri, velileri, eğitimcileri bu grevi ve boykotu desteklemeye çağırıyoruz”

12 Şubat 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR