MHP’de “Selim”lerin savaşında yumruklar konuştu

MHP İl Teşkilat Başkanı Selim Çakır, Selim Özbek’i çaya davet ettikten sonra Özbek’e kavga ettiler. Savcılığa suç duyurusunda bulunan Özbek, Çakır’ın...

BÜYÜT

MHP İl Teşkilat Başkanı Selim Çakır, Selim Özbek’i çaya davet ettikten sonra Özbek’e kavga ettiler. Savcılığa suç duyurusunda bulunan Özbek, Çakır’ın olaydan sonra kaçtığını söyleyerek, “Bunlar adam değil. Böyle insanların MHP’de yeri yok” dedi.

OLDUKÇA hareketli günler geçiren MHP Teşkilatı’nda sular bir türlü durulmuyor. Parti için küskünlükler yaşayan teşkilat, her geçen gün daha çok parçalanıyor. Yaşanan olayların en vahimi ise önceki gece yaşandı. MHP Derince Kongresi’nde mevcut ilçe başkanı Emin Şimşek ile yarışan Selim Özbek, İl Teşkilat Başkanı Selim Çakır ve beraberindeki ülkücüler tarafından fena bir şekilde dövüldü. Çakır, kendisi hakkında sözler sarf eden Özbek’i tekme tokat dövdü.

FECİ ŞEKİLDE DÖVDÜ
İl kongresi öncesi sinirler bir hayli gerilmiş durumdayken yaşanan bu olay parti için huzursuzluğu iki katına çıkardı. Birbirleri hakkında açıklamalarda bulunan partililer tahammül sınırlarını aşıp sokak ortasında kavga etmeye başladı. Derince 60 Evler Mahallesi’nde adı il başkanlığı adaylığı ile geçen İl Başkan Yardımcısı Selim Çakır, beraberinde getirdiği ülkücülerle birlikte Selim Özbek’i feci şekilde dövdü.

ÖZBEK’İN AÇIKLAMALARI
İl Başkan Yardımcısı Selim Çakır’ın, “Genel Merkez aday olmamı isterse aday olurum” açıklamalarının ardından Selim Özbek’in bu açıklamaya karşı yaptığı “Selim Çakır, MHP mensuplarını yanlış yönlendirme amacı gütmektedir. Kendinde bir keramet olmadığını iyi bilen zat genel merkezimizi kendi lehinde kullanmak istemekte” açıklamalarının Selim Çakır’ı çileden çıkarttığı ve Özbek’i de bu nedenle sokak ortasında dövdüğü iddia edildi.

TEŞKİLATLA ALAKASI YOK
Diğer yandan İl Başkanı Celalettin Yaylak yaşanan olayın siyasi bir yan gütmediğini, tamamen bireysel nedenlerden doyası yaşandığını savundu. Yaylak, “olay gece saat 6-7 sıralarında yaşandı. Ben Selim Çakır’la gece 11.00’da görüştüm. Yaşanan olay büyütülecek bir şey değil. İki arkadaşımızın kendi aralarında yaşadığı sorunlardan dolayı yaşandı. Siyasetle ve teşkilatla alakası yok” şeklinde konuştu.

ASIL NEDEN AÇIKLAMALAR
Olayın ardından açıklamalarda bulunan Selim Özbek ise, çok sert konuştu. Olayın 60 Evler Mahallesi’nde gerçekleştiğini ve kendisini partili arkadaşları tarafından telefonlara aranarak çaya davet edildiğini belirten Özbek, “Olay tamamen Selim Çakır’ın il başkanlığı ile ilgili yaptığı açıklama ile alakalı. Olayın asıl nedeni, Selim Çakır’ın yaptığı açıklama ve benim bu açıklamaya yönelik sarf ettiğim sözler” şeklinde konuştu.

PUSUYA DÜŞÜRÜLDÜM
Özbek, “Ben oraya gittiğimde Selim Çakır, Kemal Okur, Melih Şah ve tanımadığım iki partili masada oturuyordu. Kemal Okur bana telefon ederek çay bahçesine davet etti. Allah’ın selamını vermek için elimi Selim Çakır’a uzattım. Ancak, o Allah’ın selamını almadı ve bana direk yumruk attı. Aramızda hiçbir konuşma geçmedi. Resmen bana pusu kurmuşlar. Amacım kavga etmek değildi. Ancak bana yapılan saldırıya mecbur kalarak karşılık verdim” dedi.

ADAM DEĞİLLER
Yaşanan olayın ardından önce hastaneye gittiğini, daha sonra ise savcılığa giderek suç duyurusunda bulunduğunu ifade eden Özbek, “Bunlar adam değil, mert değiller. Böyle insanların MHP’de yeri yok” açıklamalarında bulundu. Özbek, Selim Çakır’ın her yerde arandığını da söyleyerek Çakır’ın olayın ardından kaçarak gittiğini söyledi.

İL BİNASINDA TOPLANTI
Diğer yandan İl Başkanı Celalettin Yaylak, Selim Çakır ve Selim Özbek’i il binasına çağırdı. Akşam saatlerinde her iki partili ile özel bir toplantı yapacak olan Yaylak, konunun aslını öğrenerek basına açıklama yapacak. Ancak, Selim Özbek, bu toplantıya katılıp katılmayacağı yönünde net bir karar vermiş değil.

22 Şubat 2012 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR