Etüt merkezlerinde eğitim başladı

Toplam 43 branş öğretmeninin görev yaptığı etüt merkezlerinde 5,6,7 ve 8. Sınıf öğrencilerine yönelik hafta içi ve hafta sonları eğitimler veriliyor....

BÜYÜT

Toplam 43 branş öğretmeninin görev yaptığı etüt merkezlerinde 5,6,7 ve 8. Sınıf öğrencilerine yönelik hafta içi ve hafta sonları eğitimler veriliyor. Haftanın 7 günü de yapılan eğitimlerde öğrencilerin okul başarılarının artması hedefleniyor. İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç ve Kültür Sosyal İşler Müdürü Muhammet Öztürk, Terzibayırı Mahallesindeki etüt merkezini ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlere yeni dönemin hayırlı olması temennisinde bulundular. Güray Oruç, geçen sene 13 olan etüt merkezi sayısını Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın talimatıyla 20’ye çıkarttıklarını belirterek” Belediye Başkanımız öğrencilerin eğitimlerine büyük önem veriyor. Öğrencilerin dershaneye ihtiyaç duymaması için de  etüt merkezlerinin sayısını arttırdık.  Merkezlerde Türkçe, Sosyal, Matematik ve Fen dersleri verilerek öğrencilerin okul başarılarının arttırılması amaçlanıyor. Ücretsiz olan etüt merkezlerin bütün öğrencilerin yararlanmasını istiyoruz. Öğrenciler, kendilerine en yakın yerdeki etüt merkezine giderek kayıt yaptırabilirler” dedi.

Öğrenciler de kendilerine böylesine bir imkân sunulmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek” etüt merkezlerindeki eğitim özel dershanedekinden farksız. Normal bir dershanenin ücreti 2-3 bin liradan başlıyor. İzmit Belediyesi’nin etüt merkezlerinde tek kuruş ödemeden gerekli eğitimi alabiliyoruz. Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a ve emeği geçenlere bizlere böyle bir imkan sağladıkları için teşekkür ederiz” şeklinde konuştular.

 

ETÜT MERKEZLERİNİN BULUNDUĞU YERLER

İzmit Belediyesi’nin etüt merkezlerinin bulunduğu yerler şöyle:. Yenimahalle, Alikahya, Gündoğdu, Tepeköy, Alikahya Karadenizliler, Terzibayırı, Tavşentepe, Mehmet Ali Paşa, Yenişehir, Tüysüzler, Topçular, Kent Konut 1. Etap, Kadiköy, Yenişehir Çocuk Hakları Okulu, Fatih, Gültepe, Kuruçeşme, Orhan Mahallesi, Necati Gençoğlu Kültür Merkezi, Sanayi ve Malta Mahalleleri.

15 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR