Bozkurt Uslu: Bizim için MHP’nin adayı çok önemli

Bu dönem bir sıkıntımız daha var. İzmit’i geri almak için yapacağımız uğraşta MHP’nin İzmit için çıkartacağı aday çok önemli. Geçtiğimiz dönem güçlü b...

BÜYÜT

Bu dönem bir sıkıntımız daha var. İzmit’i geri almak için yapacağımız uğraşta MHP’nin İzmit için çıkartacağı aday çok önemli. Geçtiğimiz dönem güçlü bir adayı vardı. Umarım bu dönemde de böyle bir aday çıkartırlar
CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Bozkurt Uslu “Eğer bu dönemde MHP, Adnan Metin gibi güçlü bir aday bulamazlarsa bizim çok daha fazla çalışmamız gerekecek. Partimiz dışında da oy alabilecek çalışmalar yapmamız gerekiyor. Ben bu anlamda aday olmasam bile adayımızın yanında olarak buna katkı saylayacak biri olduğumu düşünüyorum” dedi.
Bülent EKİNCİ- Aktif siyasetin içerisinde bir süredir yoktunuz. Şu sıralar adaylığınızla yeniden gündeme geldiniz. Aday olmaya nasıl karar verdiniz, siyasetten gerçekten uzak mıydınız yoksa sütre gerisinde siyaset yapıyor muydunuz?
Bozkurt USLU-Ben son 1.5 yıl merkez ilçe çalışmalarına destek vermekle ilgili kendime bir misyon biçtim. Hem onlara katkı sağlamak için örgütlenme komisyonuyla birlikte çalıştım. Mahalle mahalle köy köy dolaştık. Ülkemizin gittiği yanlış yolu ve işlenen günahları paylaştım. Seçim dönemi yaklaştıkça adaylıklar söz konusu olunca, Selman Bey’in aday adaylığından çekilmesi ile başlayan süreçte hem ilçenin içinde, hem dışında bizi tanıyan kesimlerde bir arayış başladı. Belki öncesinde de vardı ama bu aşamada yoğunlaştı. Ben de Selman Bey’in aday olmayacağını öğrendiğimde kati kararımı verdim ve aday olmak istediğimi beyan ettim. Ben tekrar aday adayı olmayı 2-2,5 ay önce düşünmeye başladım. Pek çok insanla görüştüm. Partili büyüklerimiz, delegeler, mahalle temsilcileri ve üye mahalle temsilcilerimizin görüşünü aldım. Onlar beni bu süreçte görmek istediklerini söyledi büyüklerimiz de girmemin doğru olacağını söylediler. Siyaset yapıyoruz, bu işin garantisi olmaz. Ancak bu yapıda bu yarışta ve süreçte olmak istedim. Bütün amacım partime zenginlik vermek katkı vermek ve en önemlisi de barış içinde denge unsuru olmak

ŞEHRİMİZİ GERİ ALMALIYIZ
Bizim çok doğru bir adayın altında birleşmemiz lazım. Kavga bizim en son yapacağımız şey şuanda. Bu seçimle İzmit’i ve hatta şehrimizi geri almak lazım. Ben bu şehirde 48 yıldır bulunuyorum, 56 yaşındayım. Biz bu şehirde birbirimize siyasi görüşler ne olursa olsun çok sıcak bakardık. Şimdi kimse kimseyi tanımıyor. Trafik keşmekeş, bu kentin sembolü birçok şey satıldı Seka gibi. Biz yeniden bir yerden başlamak zorundayız. Biz bu şehri yönetirken şu an kaybettiğimiz her şey vardı ve birlik beraberlik içinde çok güzel şeyler paylaşıyorduk.

ÜZERİME DÜŞENİ YAPACAĞIM
Esas hedefim partimizin bayrağının dalgalanması. Bu çok önemli Türkiye’nin kurtuluşunun CHP’ile doğru insanlar ve gerçek kimliğiyle olacağına inanıyorum. Başarmak için üzerime ne düşerse yapacağım. Partimiz İzmit’i aldığında çok iyi biliyorum ki Bozkurt Uslu olarak CHP’li her belediye başkanından gidip Cumhuriyet çocukları yetiştirmek için hak isteyebilecek. Trafik sorunu çözecek bir proje isteme hakkına sahip olacak. Bu kentin yararına olacak her şeyi rahatça isteye bilecek. Benim hedefim bu şehri CHP’nin geri almasıdır üzerime ne düşerse yapacağım. Üyelerle yapılan ön seçimde daha çok şansım olacağını düşünüyordum ve ön seçimin üyelerle yapılması kararına sevindim. Ama delege bazında da yapılsaydı en az şu anki aday adaylarımız kadar şansım olurdu diye düşünüyorum. Sefa Bey aday oldu. Benim için önemli olan CHP’nin bu şehri alması.

İKTİDARI ELEŞTİRDİ
Ülkemizden başlayan bir ayrışım problemi var. Başka bir ülke başka bir halk olsa çok kötü şeyler olmuştu. Şimdilik direniyoruz. Yerel seçimde ulusal politika yapmak doğru değil ama partimizin hedefleriyle hükümeti yönetenlerin yanlışlarını mutlaka anlatmak gerekir. 12 yıldır gündem değiştirmekten başka bir şey yapılmadı. Bir dönem türban, bir dönem anayasa, Ergenekon, Balyoz şimdi de dış politikada. Bizim içimiz kan ağlarken, başbakanımız komşularımızla uğraşıyor. Eskişehir’e giden para Kocaeli’ye gelenin 3/1’i kadar. Ama bakıyoruz Eskişehir nerde biz nerdeyiz. Ve Türkiye’nin en borçlu belediyesiyiz.

SİYASETİN HEP İÇİNDEYDİM
Ben 1975-80 arası gençlik kolları üyesiydim 1980 sonrası sıkıntılar yaşadık. 1990’lara kadar siyasetten uzak kaldım. DSP’nin davetiyle aktif siyasete yeniden başladım. Rahmetli İsmail Cem’in davetiyle YTP Kocaeli İl Başkanlığını üstlendim. Sevgili Cengiz Sarıbayı’ın davetiyle de CHP’nin il sekreterliğini yaptım şimdi de aday adayıyım. Partimizin zorluklarını veya sıkıntıların engel teşkil etmiyor. Aşmamız gereken sıkıntılarımız var.

DEMOKRASİ BİZİM PARTİMİZDE
Çok bilinçli bir toplum var yanımızda. Hep bir mesaj veriyor siyasilere. Bunu anlamak çok önemli. Ülkesini bu kadar seven bir toplumda istekleri de tabi ki çok olacak, görüşleri de farklı olacak. Demokrasi en çok bizim partimizde var. Bu partide sen sus otur diyemiyorsun. Bu kadar demokrasinin olduğu bir partide çok seslilik tabii ki olacak. Bu ülkeyi yine biz kurtarırız. Benim ve bizimde bu başka hiçbir amacımız ve düşüncemiz yok.

AYRIŞIMLAR YAŞADIK
Parti içi ayrışmaları yaşamış bir insanım ben CHP’den doğan partilerin başında çok değerli insanlar vardı. Keşke bu ayrışmalar olmasaydı da kavgamızı CHP içinde yapsaydık. Bir dönem biri bir dönem biri yönetseydi, önünün açsaydılar. Bu anlamda da CHP’nin bunlardan ders çıkartarak tek vücut ve doğru insanlarla yoluna devam etmesi lazım.
DOĞRU İNSAN BENSEM BENİ SEÇSİNLER
Türkiye’nin geleceği açısından hayati bir seçim yaşayacağız. Birlik beraberliğimizi, inançlarımızı kullanmalıyız, ülke kaynaklarını carcur etmeyecek, bize önem veren doğru insanları seçmeliyiz. Bende bu amaçla bu görevdeyim. Doğru insan bensem beni seçsinler. Heyecanlanıyorum bir yere aday olduğumda. Bu partinin bu ülke için ne olduğunu çok iyi biliyorum. Kolay değil görev almak ve diyorum ki bu kenti geri alma pahasına benden iyisini bulsunlar. Her zaman desteklerim…

11 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR