KOTO, basın-yayın ve gazetecilik sektörü ile buluştu

Fatih Ekinci başkanlığında çalışmalarını sürdüren Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) 15. Meslek Komitesi (Bilişim, Eğitim ve Büro Malzemeleri), gruba dahil...

Fatih Ekinci başkanlığında çalışmalarını sürdüren Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) 15. Meslek Komitesi (Bilişim, Eğitim ve Büro Malzemeleri), gruba dahil olan basın- yayın ve gazetecilik sektörlerini önceki gün gerçekleştirilen toplantıda bir araya getirdi. Fatih Ekinci ile birlikte; KOTO Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Koçak, komite üyeleri Sedat Yazıcı, Mehmet Akif Şen, Yıldırım Yılmaz, Handan Kümeli, Tahsin Koçyiğit ve Ufuk Zengin'in ev sahipliği yaptığı toplantıya basın- yayın ve gazetecilik iş kollarında faaliyet gösteren şirketlerin temsilcileri katıldı.

 

YEREL BASIN TEMSİLCİLERİNDEN KATILANLAR

Toplantıya yerel basının temsilcilerinden Özgür Kocaeli Gazetesi İmtiyaz Sahibi Recep Haldız, Mali ve İdari İşler Müdürü Levent Kadoğlu, Gazetemiz Genel Müdürü Erkan Ünal, Kocaeli TV Genel Yayın Yönetmeni Aybey Kahramanlı, Nikomedya AŞ Genel Müdürü Hakan Elyıldırım, Volkan Elyıldırım, Yeni Yayınevi Genel Müdürü aynı zamanda KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Dramatik Sanatlar Ana Sanat Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Erbil Göktaş katıldı.

 

SEKTÖR SORUNLARI KONUŞULDU

Sektör sorunları ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Komite Başkanı Ekinci, 15. Meslek Komitesi’ne dahil olan iş kolları ile sık sık toplantılar gerçekleştirdiklerini vurgularken Yusuf Koçak ise, “Amacımız basın- yayın ve gazetecilik sektörlerinde şirketlerimizin ticari açıdan yaşadığı sıkıntıları tespit ederek, çözümü noktasında odamızın imkanlarını seferber etmek” dedi. Konuşmaların ardından sektör sorunları ve yapılabilecekler görüşüldü.

 

KOTO BİNASI GEZİLDİ

Toplantıda, Basın İlan Kurumu’nun radyo, televizyon ve internet medyasına da resmi ilan vermesi için çalışmalar yapılmasına, KOÜ ile işbirliği yapılarak personel yetiştirilmesi amacıyla stajyer temin edilmesi ile ilgili çalışmalar yapılmasına, çalışanların problemleri tespit edilerek çözüm önerileri geliştirilmesine, alışveriş merkezi, park gibi alanlarda yerel gazetelerin satılması konusunda KOTO tarafından çalışmalar yapılmasına, her ay toplantı düzenlenmesine karar verildi. Toplantının ardından KOTO’nun hizmet binası gezildi.

20 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR