Türkan, Şimşek’e Kocaeli Vergi Dairesi’ni sordu…

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Şubat ayından bu yana vekaleten yürütülen Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı görevine hala atama yapılmamasını A...

BÜYÜTMHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Şubat ayından bu yana vekaleten yürütülen Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı görevine hala atama yapılmamasını Ağustos ayında TBMM’ye taşımış, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanıtlaması istemiyle soru önergesi vermişti. Bakan Şimşek’den Türkkan’ın önergesine yanıt geldi.


“YÖNETİM ZAAFİYETİ YOK”
Türkkan önergesinde Maliye Bakanı’na bu görevin neden hala vekaleten yürütüldüğü, atamalarda prosedürün nasıl işlediği gibi sorular yöneltmişti. Bakan Şimşek, MHP’li Türkkan’a gönderdiği yanıtta bu sorulara yanıt vermedi. Türkkan’a Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı’nda herhangi bir yönetim zafiyeti bulunmamaktadır diye yanıt gönderen Bakan Şimşek, bu göreve atama yapılıp yapılmayacağı konusunda da açıklama yapmadı.
TÜRKKAN ŞU ÖNERGEYİ VERMİŞTİ;
Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı olarak görev yapan Yafes Pehlivan görevinden Şubat ayında istifa etmiş, aradan çok uzun bir süre geçmesine rağmen Pehlivan'ın yerine atama yapılmamıştır. Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı görevi halen vekaleten yürütülmektedir.


Bu nedenle;
1) Şubat ayında istifa eden Yafes Pehlivan'ın yerine aylardır neden" atama yapılmamıştır, bu görevin hala vekaleten yürütülmesinin gerekçeleri nelerdir?
2) Bakanlık olarak Vergi Dairesi Başkanlığı'na yapılan atamalarda normal prosedür nasıl işlemektedir?
3) Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı'na atama yapılacak mıdır, yapılacaksa bu ne zaman gerçekleşecektir?

22 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR