CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan 2011 yılını değerlendirdi;

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, ilçe başkanları ile 2011 yılını değerlendirmek üzere toplandı. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Kuşkan, “Kenti...

BÜYÜT

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, ilçe başkanları ile 2011 yılını değerlendirmek üzere toplandı. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Kuşkan, “Kenti acemiler mangası yönetiyor” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Yalçın Kuşkan dün il binasında ilçe başkanları ve il yöneticileri ile bir araya gelerek geride bıraktığımız bir senenin değerlendirmesini yaptı. Toplantı öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Yalçın Kuşkan, meclis üyelerinin istifalarından, kongre süreçlerine kadar birçok konuda çeşitli açıklamalarda bulundu.

AKP’DEN KURTULUŞ
Kentin yönetim şeklini eleştiren Yalçın Kuşkan; “Yeni yılda bu kentin, kenti yöneten acemiler mangasından, AKP’den kurtulacağını umarak toplantımızı düzenledik. Değerli arkadaşlarım, genel başkanımızın tüm hemşerilerimize ve basın mensuplarımıza selamı var. Kendisini selamlarını dün akşam(önceki akşam) iletti. Kendisi ilimiz ile yakından ilgileniyor” dedi.

YEREL YÖNETİMLER CHP’NİN İŞİ
İlçe kongreleri ile ilgili olarak çeşitli değerlendirmelerde bulunan il başkanı Kuşkan, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “İlçe ve il kongrelerimizi sadece partiyi yönetecek isimler üzerinden yapmayacağız. Bu partinin ilçe başkanlıkları, ilçe yönetimleri Kocaeli’de yerel yönetimlerin CHP’nin işi olduğunu gösterecek, örgütleri ve partimizi öne çıkarak isimlerden oluşacak. Bu nedenle kongrelerimizi önemsiyoruz.”

FAHRİ MEYDAN VE PARASAL DUYGUSALLIK
Geçtiğimiz hafta istifa eden meclis üyesi Fahri Meydan’ın açıklamaları sorulan Yalçın Kuşkan, bir reklam filminde bahsedilen parasal duygusallığa atıfta bulunarak şöyle konuştu: “Onun anladığı duygusallık ve sevgi Cumhuriyet Halk Partisi’nde yok. O duygusallıktan, ‘tamamen duygusallık’ anlıyorsa o bizde yok. CHP ülkenin, kentin çıkarları için iş görmeye, geleceğe ışık tutmaya yönelik bir parti.

CHP TEMİZLENİYOR
Herkese yetecek sevgimiz var ancak onun anladığı anlamda tamamen duygusallığın zerresi CHP içinde yok. Tabi ki CHP belediye meclis üyelerinin istifa ediyor oluşu, kamuoyunda CHP zayıflıyor imajı oluşturuyor. Bu dışarıdan bakıldığında doğru bir anlayış. İçeriden baktığınızda ise temizlenmesi gereken unsurların temizlendiğini görürsünüz. Bu, partiye çok büyük bir güç katacaktır. Gelen gelsin, giden gitsin tarzında bir derviş mantığımız yok ancak bu istifaların bizi güçlendireceği kesin.”

AKAR’A TEŞEKKÜR
Son olarak önceki gün il başkanlığı için Yalçın Kuşkan’ın aday olmasını istediğini belirten milletvekili Haydar Akar’ın açıklamalarına değinen Kuşkan, adaylığı ile ilgili konuştu. Aday olup olmayacağı konusunda ser verip sır vermeyen Kuşkan, Akar’a teşekkür etti. Kuşkan, konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Haydar bey partimizin bir milletvekili. Sevdiğimiz bir arkadaşımız. Kent adına önemli katkılar sunmaya başlamış bir arkadaşımız.

YETERLİ GÖRÜRSE ADAY OLACAK
Bu onun bireysel değerlendirmesidir. İl kongresine 6 ay var. Şu anda ben bireysel olarak düşünemem. Ben adaylık düşünür isem bunu kaybedip kazanmaya yönelik hesap yapmam. Kendimde tekrar gayreti ve eforu görür, görevi yapacağıma inanırsam, arkadaşlarımla birlikte karar veririm. Haydar Bey sağ olsun, teveccüh etmiş. Teşekkür ediyorum.” Kuşkan’ın açıklamalarının ardından ilçe başkanları toplantısı basına kapalı olarak devam etti.

Yalçın Kuşkan’ın 2011 tespitleri;

*Teleferik 2011 yılında bilecekti, henüz başlamadı.

*Yarımca ile doğuda Çayırköy arasında bir monaray projesi vardı, seçim vaadi olarak AKP tarafından söylenmişti, bundan eser yok. Fizibilite yapıldı deniliyor, 2012 bütçesinde monaray ile ilgili herhangi bir belirti bulunmuyor.

*Kent içi trafik sorununa yönelik herhangi bir çözüm geliştirilip, hayata geçirilmemiştir.

*Gazanfer Bilge Bulvarı kenarındaki istinat duvarları Kent Konut tarafından ihaleye verilerek yaptırılmıştır. Henüz 3 veya 4 yıllık olan bu duvarın bir bölümü çökmüştür. Bu çöküş, bir politik anlayışın çöküşüdür, iflasıdır.

*Büyükşehir Belediyesi’nin basın yayın harcamaları 8 milyon 500 bin TL'dir(Eski para ile 8,5 trilyon). Bu para, Kandıra Belediyesi’nin bir yıllık harcamasına hemen hemen eşittir.
Basın yayın ve tanıtım için bir ayda harcanan para 708 bin TL'dir. İnanılacak gibi değil. Bu, kentin parasının çarçur edilmesidir. Vahim bir harcamadır.

*Belediyede çeşitli kurumlara yapılan işçi dağılımları tamamen partizanca yapılmıştır.

*Kocaeli kenti, maalesef çok kötü yönetilmektedir, tam bir acemiler topluluğu iş başındadır. Vizyonu olmayan, yapılacak işlerin bütününü görmeden, mantıksız ve basit proje yapan bir anlayış iş başındadır. Kentin tümünde ve yerel yönetimde iktidar olan AKP, keşke kentimize güzel hizmetler sunabilseydi. Bu bizi, kentte yaşayan hemşerilerimiz adına mutlu ederdi.

02 Ocak 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR