Badem: Ezanı Kürtçe okutmak istiyorlar

AKP Kocaeli Milletvekili adaylarından Sami Çakır, önceki gün Körfez İlçe SKM tarafından hazırlanan program kapsamında Yeniyalı Mahallesi’nde bir dizi...

BÜYÜT

AKP Kocaeli Milletvekili adaylarından Sami Çakır, önceki gün Körfez İlçe SKM tarafından hazırlanan program kapsamında Yeniyalı Mahallesi’nde bir dizi ziyarette bulundu. Bölgedeki esnafı turlayan ve gerçekleşen geniş katılımla ev toplantıları ile vatandaşla buluşan Çakır’a parti programında AKP İlçe Başkanı Osman Badem ve Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran da eşlik etti.

 

İSTİKRAR VURGUSU

Yaptığı ziyaretler sırasında AKP’nin ekonomik politikaları üzerine açıklamalarda bulunan milletvekili adayı Sami Çakır, istikrar vurgusu yaptı. IMF’ye olan 23 milyar dolar borcun ödendiğini dile getiren Çakır, “Türkiye bugün IMF’ye borç verecek düzeye geldi. Yüzde 64 seviyesindeki enflasyon ile cari açık tek haneli rakamlara düşürüldü. Ülkenin döviz rezervi tarihin en yüksek seviyesinde seyrediyor” dedi.

 

“İKTİDARIMIZ SÜRMELİ”

İhracat ve ithalat rakamlarının ülkenin geldiği noktayı ortaya koyduğunu ifade eden Çakır, şöyle devam etti: “Türkiye en verimli dönemini AK Parti döneminde yaşadı. Bu kazanımlar kolay elde edilmedi. Ancak muhalefet partileri, popülist vaatlerle Türkiye’yi eski karanlık günlere döndürme çabasında olduklarını gösteriyorlar. Körfez halkımız 7 Haziran seçimlerinde bu hayalperestlere prim vermeyecektir. 2023 için AK Parti iktidarı sürmeli.”

 

“KIBLESİNİ DEĞİŞTİRENE PİRİM TANIMAYIN”

Yeniyalı turu sırasında konuşan ilçe başkanı Av. Osman Badem ise, muhalefete yüklendi. Muhalefet partilerinin seçim kitapçıklarının aynı noktadan hazırlandığını dile getiren Badem, “Sadece parti amblemleri farklı. Bu düşünce ve mantık 7 Haziran’da sandığa gömülecektir. Çünkü millete rağmen hiçbir şey gerçekleşmez. Birileri umut tacirliği yaparken, diğeri de diyaneti ve zorunlu din dersini kaldıracağını söylüyor. Kıblesi Taksim olandan millete hayır gelmez. Ezanı bile Kürtçe okutmak istiyorlar” dedi.

12 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR