Karaosmanoğlu Ekonomi Oscar’ında yılın belediye başkanı

Ekonominin Oskarı niteliği taşıyan Ekovitrin Yılın Starları’nda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yılın belediye başkanı seçil...

BÜYÜT

Ekonominin Oskarı niteliği taşıyan Ekovitrin Yılın Starları’nda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yılın belediye başkanı seçildi. 225 bin’den fazla oyun kullanıldığı ve geleneksel olarak her yıl düzenlenen etkinlikte ödülü Başkan Vekili Zekeriya Özak, Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ın elinden aldı.

ZAFER ÇAĞLAYAN KATILDI
Uluslararası Aylık Ekonomi Haber Dergisi EKOVİTRİN’in her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Yılın Starları” anketinin 10’ncusu sonuçlandı. “Ekonominin Oscarı” niteliğindeki “Yılın Starları” Ödüllerinde 2010 yılının Belediye Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu oldu. Ödül törenine yılın Bakanı seçilen Devlet Bakanı Zafer Çağlayan da katıldı.

ÖDÜLÜ ZEKERİYA ÖZAK ALDI
Başkan Karaosmanoğlu’nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte bir programda olması nedeni ile ödülü Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ın elinden Başkan Vekili Zekeriya Özak aldı. Türkiye’nin tek uluslararası ekonomi dergisi Ekovitrin’in düzenlediği etkinlikte Başkan Karaosmanoğlu’nu Sanayi kenti Kocaeli’yi, çevreci projeleriyle daha yaşanabilir bir kent haline dönüştürmesi, hayata geçirdiği dev hizmetler ile Kocaeli’ye dünya kenti olma yönünde önemli mesafeler kazandırması yönü ile ödüle layık görüldü ifadeleri kullanıldı.

EN GENİŞ KAMUOYU ARAŞTIRMASI NİTELİĞİNDE
İş, siyaset, yerel yönetim, bürokrasi dünyasının önemli isimlerinin bir araya geldiği ödül töreni Türkiye İhracatçılar Meclisi ( TİM’in ) İstanbul Yenibosna’daki kompleksinde yapıldı. Ekovitrin’in düzenlediği Yılın Starları anketinde 225 bin’den fazla kişi oy kullandı. Anket bu yönü ile Türkiye’nin en geniş kapsamlı kamuoyu araştırması niteliğine sahip olması ile de dikkat çekti.

28 KATEGORİDE ÖDÜLLER VERİLDİ
Yılın Starları 2010 Anketi sonucunda Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan Yılın Bakanı, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir Türkiye'de Yılın İşadamı, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı Yılın Sanayicisi, Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Aras Yılın İş Kadını, IC Holding İcra Kurulu Başkanı Serhat Çeçen Yılın Genç İş Adamı, Şahin Sucukları Yönetim Kurulu Başkanı Salih Fazlıoğlu Yılın Girişimcisi oldu. Toplam 28 kategoride yılın starları ödülleri sahiplerini buldu.

01 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR