Su,zeytin ve pide ile iftar açtılar

Türk Ocakları ve Bayşad 'ın her yıl birlikte organize ederek geleneksel hale getirdikleri manevi iftar yemeği bu yıl Türkmendağında toprağını terk etm...

Türk Ocakları ve Bayşad 'ın her yıl birlikte organize ederek geleneksel hale getirdikleri manevi iftar yemeği bu yıl Türkmendağında toprağını terk etmeden canı pahasına koruyan Bayır Bucak Türklerine adandı.

 

Sadece Ekmek , su , zeytin ve hurma ile yapılan iftarın ev sahipliğini Türk Ocakları Kocaeli şubesi adına başkan Yücel Alpay Demir , yöneticiler Hanife Akyayla , Sezin Türkkal , Yılmaz Danacı ve Emre Denizbilgini yaparken , Bayşad Adına Başkan Hafız Osman Saraç ve Dilek Dila Mert üstlendi.

Türk Ocağı Hars Heyeti üyesi Osman Özmen 'şn kuran-ı kerim okuması ile başlayan iftara Bbp il başkanı Nihat Yıldız , körfez ilçe başkanı Mustafa Arha il ve ilçe yöneticileri ,  Yesevi Ocağı Başkanı engin sönmez , Türk İmarsen Kocaeli İl Temsilcisi Ahmet Ciğerci ve Türk Ocaklı Öğrenciler katıldı.

 

İftar öncesi kısa bir konuşma yapan şube başkanı Yücel Alpay Demir 3 yıldır sürdürdüğümüz bu manevi iftarımızı bu yıl Türkmen dağındaki soydaşlarımızı unutmadığımızı göstermek için organize ettik , ramazan ayı imsak ile iftar arasında aç kalmak , acaba kilo vermişmiyim diye düşünmek akşamda mükellef sofralarda oruç açarak bir günlük açlığın mükafatını aldığını hissetmek değildir. Ramazan ayı bedeni ibadet ayı olduğundan fazla kalbi ibadet , akli ibadet ve manevi ibadet ayıdır , yokluk içerisinde imkansızlıklar içerisinde belkide sessizce ezan okuyarak iftarını açmak zorunda kalan soydaşlarımızı , dindaşlarımızı anmayacaksak   , sahur yapıp iftara şehadete eren polislerimizi , askerlerimizi ,  anamayacaksak ne kıymeti kalır , buradan dualarımızı , Karabağa , bütün Türkistan illerine , Musula , Kerküğe , Türkmen Dağına , Filistine , Bütün Türk ve İslam Coğrafyasına , bütün mazlum milletlere ve ayrıca kahraman asker ve polislerimize hediye ediyoruz yüce mevlam kabul eylesin , inşallah seneye zulümden ve terörden kurtulan topraklarımız için şükür oruçları tutar bu sofralarda birlikte açarız diye konuştu.

10 Haziran 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

EROL - TÜRK ocaği ama bir tane bile TÜRK KADIN BAŞLIĞI takmış kadın yok. ÜZÜLDÜM

Yanıtla . 0Beğen 10 Haziran 10:20
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR