31 köye daha köy fırını

Büyükşehir Belediyesi, İzmit’te 31 köye yapılacak olan köy fırını ihalesini gerçekleştirildi.Köy fırını projesi kapsamında Kocaeli’nde fırını bulunmay...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi, İzmit’te 31 köye yapılacak olan köy fırını ihalesini gerçekleştirildi.

Köy fırını projesi kapsamında Kocaeli’nde fırını bulunmayan köylere, köylülerin ortaklaşa kullanacağı fırınlar inşa ediliyor. Proje İzmit, Derince, Körfez, Kandıra ve Gebze ilçelerinde bulunan 43 köyde hayata geçirildi. Köy fırını yaptıran Büyükşehir Belediyesi, İzmit’in 31 köyüne daha fırın yapacak. Yeni fırınların yapımıyla birlikte fırın sayısı 74'e yükselecek. El yapımı köy ekmekleri artık yeni fırınlarda pişecek.

İHALE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında gerçekleştirilen köy fırınları ihalesine 5 firma katıldı. İhaleye en düşük teklifi 322 bin 812 TL ile Ersun İnşaat, en yüksek teklifi ise 846 bin 67 TL ile Özkeskin İnşaat verdi.

TEKLİF VEREN FİRMALAR
Ersun İnş. 322 bin 812 TL
Yusuf Kadıoğlu 328 bin 47 TL
Kulaca İnş. 344 bin 20 TL
Ry Kardeşler İnş. 356 bin 45 TL
Özkeskin İnş. 846 bin 67 TL

FIRIN YAPILACAK KÖYLER
Akpınar, Akmeşe Sultaniye, Anbarcı, Arızlı, Arp. İhsaniye, Bayraktar, Böğürgen, Bulduk, Çayırköy, Çavuşoğlu, Çu. Osmaniye, Durhasan, Emirhan, Eseler, Gökçeören, Gedikli, Güvercinlik, Kabaoğlu, Karaabdülbaki, Kulfallı, Kurtdere, Nebihoca, Orhaniye, Ortaburun, Sarışeyh, Sekbanlı, Süverler, Şahinler, Yassıbağ ve daha sonra belirlenecek 2 köy.

15 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR