Türkkan, ışıklı kavşağı Meclis’e taşıdı

Büyükşehir Belediyesi’nin Yahya Kaptan Mahallesi D-100 üzerindeki ışıklı kavşağı kapatacağını açıklaması üzerine MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkk...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi’nin Yahya Kaptan Mahallesi D-100 üzerindeki ışıklı kavşağı kapatacağını açıklaması üzerine MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan da konuyu TBMM gündemine taşıdı. İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya Yahya Kaptan Mahallesi D-100 üzerindeki ışıklı kavşağın kapatılmasının gerekçesinin ne olduğunu soran Türkkan, “Hangi projeye dayanarak D-100’den Yahya Kaptan’a giriş çıkış kapatılarak bu sorun giderilmeye çalışılmaktadır?” diye sordu.


‘PROJE HAYATA GEÇİRİLEMEDİ’

Lütfü Türkkan, “D-100 Karayolu İzmit geçişinde ciddi sıkıntı yaratan Yahya Kaptan Kavşağı’ndaki sorunun çözülmesi için Büyükşehir Belediyesi tarafından bu bölgede köprülü kavşak yapmaya karar verilmiş ancak bir türlü bu proje hayata geçirilememiş bunun yanında şimdi,  hangi projeye dayanarak D-100’den Yahya Kaptan’a giriş çıkış kapatılarak bu sorun giderilmeye çalışılmaktadır?” sorusunu yöneltti.


‘SIKINTI YARATACAĞI KESİN’

Kavşağın kapatılması ile bölgede yaşanacak olumsuzlukları da önergesine taşıyan Türkkan, “UKOME’nin kent trafiği açısından radikal olan ve 1 Kasım tarihinden itibaren uygulamaya başlanacak bu kararın alınması nedeniyle bölgede yaşanacak olumsuzluklar düşünülmüş müdür? Bu uygulamanın her gün Yahya Kaptan’a gidip gelenler için büyük sıkıntı yaratacağı kesindir” dedi.

17 Ekim 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR