Kartepe’de kararlar oy birliği ile

Kartepe Belediye Meclisi’nin temmuz ayı oturumu dün yapıldı. Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in Kocaeli Valiliği’nde gerçekleştirilen sel olayı ile...

BÜYÜT

Kartepe Belediye Meclisi’nin temmuz ayı oturumu dün yapıldı. Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in Kocaeli Valiliği’nde gerçekleştirilen sel olayı ile ilgili toplantıya katılması nedeniyle katılamadığı meclise, Başkan Vekili Zafer Arat başkanlık etti Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’ndeki meclis toplantısında bir önceki aya ait tutanak özeti oylanarak kabul edildi.

 

MADDELER GEÇTİ

Meclis üyeleri Plan ve Bütçe Komisyonu’nun Şefkatiye Mahalle Muhtarlığına yer tahsisi ile ilgili raporu ile Kartepe Teleferik Projesi’nin uygulanması için gerekli proje çalışmalarının başlatılması ile ilgili yazısını oy birliği ile kabul etti. Toplantıda Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün “Gelir Tarifesi değişiklik yapılması” Plan ve Bütçe Komisyonu’na havalesi ve Emlak İstimlak Müdürlüğü’nün imar uygulaması sonucu oluşan belediye hisselerinin satışı ile ilgili teklif yazıları da oy birliği ile mecliste kabul gördü.

 

OY BİRLİĞİ TEŞEKKÜRÜ

Teklif yazıları arasında yer alan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Bosna Hersek Federasyonu Una Sana Kantonu Bihaç Şehri’nin kardeş şehir olması ve Kartepe Belediyesi Halk Oyunları ekibinin Makedonya’daki festival davetine gitmesi ile ilgili yazılar da karara bağlandı. Mecliste konuşan Zafer Arat, gündem sonunda sel afeti ile ilgili muhalefet meclis üyelerinin sorularına cevap vererek, selden dolayı vatandaş mağduriyetinin asla istemediklerini belirterek, gündem maddelerinin oy birliği ile geçmesinden dolayı muhalefet meclis üyelerine de teşekkür etti.

02 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR