Sendikalar taşeron'a hayır demek için yürüyor

      Sendika ve toplu sözleşme hakkı kapsamında DİSK Bölge Temsilciliği, KESK Kocaeli Şubeler Platformu, Kocaeli Tabip Odası ve TMMOB İKK tarafından...

 

 

 

Sendika ve toplu sözleşme hakkı kapsamında DİSK Bölge Temsilciliği, KESK Kocaeli Şubeler Platformu, Kocaeli Tabip Odası ve TMMOB İKK tarafından bugün saat 12.30’da Merkez Bankası önünden başlayan bir yürüyüş gerçekleştirilecek. AKP İl binasına kadar sürecek olan yürüyüşle ilgili dün Genel-İş Sendikası’nda şube başkanı Vedat Küçük, Tüm-Bel-Sen Kocaeli Şube Başkanı Akın Şişman, DİSK/Dev Sağlık-İş Kocaeli Bölge Temsilcisi Talat Tunç ve diğer sendika temsilcilerinin katılımıyla basın açıklaması gerçekleştirildi.

 

HERKESİN UYANIK OLMALI

Toplantıda konuşan Vedat Küçük, herkesi haklarını korumak adına bu yürüyüşe davet ederek, “Yeni kaybettiğimiz Berkin Elvan’ı da rahmetle anıyoruz. Bu süreçte herkesin uyanık olması gerek. Yaşananları da tekrar lanetliyoruz” dedi. Basın açıklamasını yapan Talat Tunç, Berkin Elvan’ı unutmayacaklarını söyledi. Tunç açıklamasında, “Taşerona hayır demek, güvencesiz sağlık işçilerinin sendika ve toplu sözleşme hakkı için yürüyoruz” diye konuştu.

 

BEKLENTİLER OYA

DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR

AKP’nin emek alanına yönelik yaptığı düzenlemelerde sömürüyü katmerli hale getirdiğini belirten Talat Tunç, “Emeğe yönelik saldırılar arttı ve örgütsüzlük zirve yaptı. AKP döneminde taşeron işçi sayısı kamuda bile milyonlarla ifade edilir hale geldi. AKP, taşeron işçilerin beklentilerini oya dönüştürmeyi amaçlıyor. Hükümeti, hastane başhekimliklerini, üniversite rektörlüklerini güvencesiz sağlık işçilerinin sendika ve toplu sözleşme taleplerini bir an önce gerçekleştirmeye çağırıyoruz” diyerek herkesi mitinge çağırdı.

13 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR