CHP’li Tarhan halkı dinledi

CHP Kocaeli Milletvekili arayı Tahsin Tarhan, seçim çalışmaları kapsamında önceki günü İzmit ve Derince bölgelerinde geçirdi. Seçim otobüsüyle İzmit...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili arayı Tahsin Tarhan, seçim çalışmaları kapsamında önceki günü İzmit ve Derince bölgelerinde geçirdi. Seçim otobüsüyle İzmit ve Derince esnafını selamlayan Tarhan, İzmit’te ilçe başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet’le birlikte Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan’ı makamında ziyaret etti.

 

“TOPRAK REFORMU YAPILMALI”

Oda Başkanı Karaaslan, çiftçi ve köylülerin üretim konusunda desteklenmediğini ve toprakların yüzde 50’sinin ekilemediğini belirtti. Mevcut tarım alanlarının da bir şekilde tarımın dışına çıkarıldığını aktaran Ziraat Odası Başkanı Karaaslan, “Tarım alanları korunmuyor. Toprak reformu yapılması gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

“ÇİFTÇİ DESTEKLENMELİ”

Çiftçinin maddi ve manevi yönden desteklenmesi gerektiğini savunan milletvekili adayı Tarhan ise, “Köylerin tüzel kişiliği kaldırıldı. Tarım ve çiftçi desteklenmiyor. Köylülerin ellerinden arazileri alınıyor.  Kandıra’nın yüzde 50’si satılmış durumda. Devlet çiftçiyi ürettiği ürün oranında desteklemeli. Yem ve gübre ithal edilirse insanlar tarım yapamaz. Destek bir kere değil devamlı sağlanmalı” diye konuştu.

 

ARIZLI’DA DERT DİNLEDİLER

Gün içerisinde Derince’de Mersincik ve Çınarlı mahallelerinde seçim irtibat bürolarının açılışını gerçekleştiren Tarhan, daha sonra ise milletvekili adayı Cuma Karavar ile birlikte Arızlı Konutları’nda bir ailenin evine konuk oldu. 17 Ağustos depreminin ardından depremzedelerin oturması amacıyla yaptırılmasına rağmen, evlerinin valilik tarafından yurt ve lojman yapılması istenen Arızlı sakinleri, Tarhan’dan mecliste bu sorunları dile getirmesini ve buradaki halkın barınma hakkına sahip çıkmasını istedi. Yaşanan sıkıntıları dikkatle dinleyen Tarhan, “Her zaman yanınızda olacağım. Bu konu hakkında elimden geleni yaparak bu mücadeleye ben de katılacağım” dedi.

22 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR