Dumlu: Sağlık ticarete döndü

Genel seçim çalışmalarına hızlı bir şekilde devam eden CHP Kocaeli Milletvekili adayı Ecz. Turan Dumlu, Kocaeli 7. Sıra Milletvekili adayı Dr. Ayhan...

BÜYÜT

Genel seçim çalışmalarına hızlı bir şekilde devam eden CHP Kocaeli Milletvekili adayı Ecz. Turan Dumlu, Kocaeli 7. Sıra Milletvekili adayı Dr. Ayhan Mutlu ve 10. Sıra Milletvekili adayı Kemal Nişancı ile birlikte Kocaeli Tabipler Odası’na ziyarette bulundu. Sağlık alanında yaşanan sıkıntıları dile getiren Ecz. Dumlu, "Sağlık ticarete döndü. İnsanları eşya gibi görüyorlar" dedi.

Sohbet havasında gerçekleşen ziyarette, CHP Genel Merkezi tarafından hazırlanan seçim bildirgesinde yer alan, sağlık çalışanları ve halkın genelini yakından ilgilendiren sağlık alanında yapılacak projeler hakkında bilgiler verildi.  Kocaeli Tabip Odası Başkanı Dr. Serkan Yılmaz ve yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, KOÜ Adli Tıp’ta Doç. Dr. Ömer Kurtaş, emekli Prof. Dr. Yusuf Çağlar da yer aldı.

 

"BİZİ TAHSİLDAR DURUMUNA GETİRDİLER"

‘’Ne acıdır ki, sağlık hizmeti verenler olarak, Türkiye’nin en çok ezilen, en çok zarar gören insanları olduk’’ diyerek sözlerine başlayan Kocaeli Milletvekili Adayı Ecz. Turan Dumlu, ‘’sağlık hizmeti verenlerin düşünülmesi lazım. Banka borçları çoğalıyor. Ben bir eczacı olarak 7, 8 yıldır para kazanamıyorum. Bizi tahsildar durumuna getiriyorlar.

 

İLAÇ PARALARI

Bazı hastalarımız ilaç parasını ödeyemiyor. Bizler de vicdanen rahatsız oluyoruz. Bizi tahsildar durumuna getirdiler. Hastalarla biz karşı karşıya kalıyoruz. Büyük bir külfeti biz eczacılara yüklediler. Doktorların da ne sıkıntılar çektiklerini iyi biliyorum. Sorunlarınızı meclise taşıyıp takipçisi olacağız. Bu konuda bize güvenmenizi istiyorum” diyerek sıkıntıları dile getirdi.

03 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR