AKP Derince Danışma Meclisi toplandı

AKP’de Derince İlçe Başkanlığı’nan atanan Ahmet Ark 40. İlçe Danışma meclisiyle ilk sınavını verdi. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yapılan ilçe danı...

BÜYÜT

AKP’de Derince İlçe Başkanlığı’nan atanan Ahmet Ark 40. İlçe Danışma meclisiyle ilk sınavını verdi. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yapılan ilçe danışma toplantısına AKP Derince İlçe Başkanlığı tarafından disipline verilen 3 meclis üyesi ilçe danışma toplantısına katılmaması dikkat çekti.

ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK
İlçe Danışma Kurulu toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, ilçe başkanları ve belediye meclis üyeleri katıldı.
Toplantı saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlanıldı. Ardından AKP’nin kuruluş slaytı izlenildi. Ardından İlçe Başkanı Ahmet Ark “Ülkemiz 100 yıl ileri gitmiştir. Yeni dönemde 4 milyon gencimiz oy kullanacaktır. Bu gençlerimizi AKP’ye kazandıracağız. Göreve atanmamız sonrasında çalışmalarımıza hızlı başladık. Bizler 2 Mart tarihi itibariyle seçim çalışmalarına başladık. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyerek yola çıktık” dedi.

ÇORBAYA KATKI
Ark “Yeniden yapılanma içerisine girdik. Bizden önce hizmet edenlere teşekkür ediyor, onlardan ileri gitmeyi hedefliyoruz. Seçimleri açık ara kazancağız. Ekip olmak çok önemlidir. Başbakanımızın yolunda gidiyoruz. Yüreğimiz herkesi içine alacak kadar geniştir. Kimseyi aşağı doğru çekme derdinde değiliz. Ötekileştirme derdinde değiliz. Herkes bu çorbaya katkı verecektir. Salon beni duygulandırdı. Eski yöneticilerimiz dahil herkes buraya davet edildi” dedi.

PROJEKTÖRE DİKKAT
Ark “Elimizdeki projektörü arkamıza tutarsak bir gün gelir duvara toslarız. Projektörü önümüze tutacağız. Bundan sonra neler yapacağımızı konuşarak yolumuza devam ediyoruz. Dünya partisi mensuplarıyız. Mahalle baskısı kaldırılmıştır. Gururla gezebiliriz. Terimizin son damlasına kadar çalışmamıza devam edeceğiz. Başarılı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz”

ALLAH RAZI OLSUN DEMELERİ
İlçe Başkanı Ahmet Ark’ın ardından İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Akdilek, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Özkan Oktulmuş konuşma yaptı. Daha sonra söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “Ülkemizi terk etmek isteyen insanlarımız şimdi hiçbir yere gitmiyor. Her yerden destek geliyor. Halkımız hizmetlerin devamını istiyor. Bizim tek beklentimiz Allah razı olsun demeleridir. Gerisi hikayedir. Sessiz çoğunluklar gecenin geç vakitlerinde secdede söylüyorlar. Uzun bir yoldayız. İktidar olursun şımarırsın. Bizler AKP’liler olarak birinci görevimiz Haktan ayrılmamak, halkımızı unutmamaktır. Buralar nöbettir. Verilen görevi ileri götürmek tek derdimizdir. Bizim kitabımızda karamsarlığa yer yoktur” şeklinde konuştu.

TAKİP EDİYORUZ
Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar 3 yıllık çalışmalarını partililere anlattı. AKP İl Başkanı Mahmut Civelek “Belediye başkanlarımızı yakından taklip ediyoruz. Bizimle birlikte dost düşmanda takip ediyor. Arkasına takılarak siyaset çıkarma derdinde olanlar var. Derince’yle ilgili bir açıklama çıktığında hemen surda bir gedik açtık düşüncesi içerisinde olanlar var. Bak gedik açıldı girin diye basına servis edenler var” dedi.

AKP TAKINTISI
Civelek “Basına bakıyorsunuz onlar bize AK Parti demiyorlar. AKP patladı, AKP’de çatlak, AKP’de sular durulmuyor deniliyor. Biz bunların hiç birini hak etmiyoruz. Buradan bakıyorum birlik ve beraberlik var. Masa başından haber yapılmasın. Derince masa başından anlaşılmaz. Düz duvarlara tırmandık. Millete bidon kafalı denildiğini hatırlayın. Bizi bölmek isteyenler oldu. Helikopterini düşürerek öldürenler de bellidir. Milleti korkutmak isteyenler sanayiciyi korkutmak isteyenler de bellidir” dedi.

CHP’YE GÖNDERME
Civelek “Hırslarımızı tatmin için değil, birilerine kızdıysak onları germek için değil, hizmet için siyaset yapıyoruz. Kur'an-ı Kerim'i yasaklayan, camileri ahıra çeviren, darağacında kuzuları asanlar bellidir. Bunları unutmayın Bu zihniyet CHP zihniyetidir. Hiç kimse böyle bir zihniyeti destekleyemez. Ülkemiz artık lider ülke olmuştur. Bizim aramıza nifak tohumlarını sokmansınlar. Bizim derdimiz millete hizmet etmek. Bizi boş şeylerle uğraştırmasınlar. Bizim teşkilatlarımız teşkilat mensuplarının terzisidir. Ben belediye başkanıydım yapmadılar bir daha. Ne oldu dünyalar mı koptu? Allah bir kapıyı kapatır başka kapıyı açar. Teşkilatlarımız güzel elbise diker. Bir kimse görevinden ayrılırsa dua etmeli. Aramıza sokulmaya çalışılan kinin, nefretin, hasetin bitmesini istiyorum” diyerek adeta eski ilçe başkanı ve disiplin kuruluna sevk edilen meclis üyelerine seslendi.

09 Mayıs 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR