Kandıra sapağı Köprülü Kavşağı açılışı yapıldı

    Kandıra sapağındaki köprülü kavşağın açılışına katılan Bakan Fikri Işık, CHP’lilere çok ağır sözlerle yüklendi. Işık, “CHP iktidarı demek, pislik...

 

 

Kandıra sapağındaki köprülü kavşağın açılışına katılan Bakan Fikri Işık, CHP’lilere çok ağır sözlerle yüklendi. Işık, “CHP iktidarı demek, pislik, koku ve yolsuzluk demektir. Örnek Yuvacık Barajı’dır” dedi

 

D-100 Karayolu Kandıra sapağı Köprülü Kavşağı açılışı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın da katıldığı tören ile yapıldı. Köprülü kavşak açılışına Vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Karayolları Bölge Müdürü İsmail Kartal, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz katıldı.

 

HAYALLERİNİZİ

BİZ YAPARIZ

Törende konuşan Karayolları Bölge Müdürü İsmail Kartal ile Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kavşağın hayırlı olmasını dilediklerini söyledi. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan da, 42 Evler’de 10 yıl önce çizmelerle dolaşıldığını belirterek, “Şehirde burnumuzu tutarak geçtiğimiz günleri unutmadık. Bugün bunların tamamı artık yok. Projeleri hayal olarak nitelendirenlere; biz sizin hayallerinizi gerçekleştirmek için görevdeyiz diyorum” dedi. Vali Ercan Topaca da projenin kent için önemli bir kazanım olduğunu söyledi.

 

YOLLA YOLSUZLUK

BİR ARADA OLMAZ

Son olarak konuşan Bakan Fikri Işık da, Kandıra sapağının en kör noktalardan biri olduğunu söyledi. Işık, “Buradaki sorun çözülmeden İzmit’in iç ulaşımının rahatlamasının imkanı yoktu” dedi. Açılışı yapılan yol çalışmalarından söz eden Işık, “1 yılda 7 kavşak yaptık. Birileri laf, bizler icraat üretiriz. 7 kavşağa harcadığımız para 180 milyon TL” diyerek rüşvet ve yolsuzluk iddialarını eleştirdi, “Yolla yolsuzluk bir arada olmaz. Yol varsa yolsuzluk olmaz” dedi.

 

İZMİT’TE TRAFİK

RAHATLAYACAK

Işık, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu ülke 1 köprülü kavşağı 10 senede yapamayan iktidarları gördü. Yolsuzluk olsa hızlı tren yapılabilir mi? Artık demiryolu ulaşımı İzmitlilerin konforu haline geliyor. Kocaeli’ni raylı sistemle donatacağız. İlk hedefimiz Köseköy’e de kavşak yapıp oradaki ışığı kaldıracağız. Anayollarda ışığı tamamen kaldırıyoruz. Şehir içinde dur-kalk yok. İzmit’in şehir içi trafiğini rahatlatıyoruz” dedi.

 

CHP DEMEK KOKU

VE PİSLİK DEMEK

CHP İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen ve CHP’yi ağır sözlerle eleştiren Işık, “Birileri İzmit’in İstanbul’un 20 yıl öncesini özlemiş. İstanbul’un susuzluğunu mu özlediniz. Birileri ‘Yaptık yapacağız’ diyor. Siz ona batırdık deyin. İzmit 20 yıl önce gri bir şehirdi. CHP iktidarı koku, pislik demek, denizin kirliliği demek. Yolsuzluk demek. Tarihin en büyük yolsuzluğu Yuvacık Barajı’dır. 4,5 milyar dolar borcun altına koydular bu şehri. Yolsuzluğu arayanlar kendi tarihlerine baksın” dedi. Konuşmaların ardından Akçakoca adı verilen köprülü kavşağın açılışı yapıldı.

19 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR