Doktorlara MOBİNG UYGULANIYOR iddiası!

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker dün şube binasında Aile Sağlığı Komisyon üyesi Hacer Gündüz ile aile sağlığı merkezlerinde görev yapan...

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker dün şube binasında Aile Sağlığı Komisyon üyesi Hacer Gündüz ile aile sağlığı merkezlerinde görev yapan sağlık çalışanlarına farklı kurum olan hastanelerin acil servislerinde usulsüz olarak nöbet tutturulması ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. Usulsüz yazılan nöbetlere gitmeyenlerin tehdit edildiğini belirten Ömer Çeker, “Tehdit etmeye hakları yok” şeklinde konuştu.


NÖBETE GİTMEYENLERİ KUTLUYORUM

“Usulsüz yazılan nöbetlere aile hekimleri ve aile sağlığı elemanları, aile hekimleri federasyonu ile Türk Sağlık Sen’in almış olduğu karar çerçevesinde görevlerine icap etmemişlerdir” diyerek sözlerine başlayan Ömer Çeker, “İnsanı zafere ulaştıran ve haksızlık karşısında boyun eğmemesini sağlayan en önemli güç kararlılıktır. Nöbete gitmeyen aile hekimlerimizi ve aile sağlığı çalışanlarını kutluyorum. Birinci gün itibari ile ilimizde yüzde yüze yakın başarı elde edildi” dedi.


BASKININ DİK ALASI

Nöbet yerine gitmeyerek net tavır koyanların mutlaka kazanacağını da vurgulayan Çeker, “Bu mücadele öyle bir etki yaptı ki idareciler panikleyerek nöbet listeleri hazırladı ve mobbing ve baskının dik alası yapıldı. Çalışanlar tehdit edilmiştir. Usulsüz yazılan nöbetlere gitmeyenleri kimse tehdit edemez. Kendisini amir sanan ama davranışlarına bakıldığında amirlikten uzak olan bu şahsiyetleri kınıyoruz” şeklinde konuştu.

 

AMİRLİK VASFINA UYGUN DAVRANIN

Son olarak da hekimlerin ve aile sağlığı çalışanlarını müsterih olmaya davet eden Ömer Çeker, “12 yıldır böyle yöneticilik, idarecilik yapıyorlar. Bir yanda şakşakçıları malum sendika ile kol kola gezip çalışana zalimce davranıyorlar. Kabadayılığa, külhanbeyliğine çok hevesli iseniz bunu yeri işgal ettiğiniz kutsal makamlar değildir. Makama ve amirlik vasfına uygun davranın. Yaptığınız usulsüz uygulamaların hesabını vereceksiniz” dedi. 


MOBBİNG NEDİR? 

Bir veya bir grup insanın, bir kimseye veya başka bir gruba sosyal kabadayılık yapması. Psikolojik şiddet, baskı, kuşatma, taciz, rahatsız etme veya sıkıntı vermek. Yıldırma veya iş yerinde psikolojik terör uygulama.

02 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR